Categories Powiat

CBŚ zlikwidowało laboratorium amfetaminy w powiecie rawskim. Trzy osoby zatrzymane

ZOBACZ WIDEO PONIŻEJ. Funkcjonariusze Centralnego Biura Śledczego zlikwidowali w powiecie rawskim laboratorium, w którym znaleziono substancje mogące posłużyć do wyprodukowania 50 tysięcy działek amfetaminy o rynkowej wartości ok. 2 mln zł. Dwóch z trzech zatrzymanych mężczyzn, zostało tymczasowo aresztowanych.

Policjanci z Zarządu w Warszawie Centralnego Biura Śledczego Policji od dłuższego czasu ustalali członków zorganizowanej grupy przestępczej, działających na terenie woj. mazowieckiego. Z ich ustaleń wynikało, że osoby te nie tylko sprzedawały narkotyki, ale także zajmowały się ich produkcją. Pierwsze laboratorium amfetaminy zostało zlikwidowane w 2018 roku.

Zdjęcia operacyjne CBŚP z powiatu rawskiego.
Zdjęcia operacyjne CBŚP z powiatu rawskiego.

Kolejne działania zostały przeprowadzone w kwietniu br. w powiecie rawskim. Wówczas to, policjanci CBŚP, przy wsparciu antyterrorystów z Komendy Stołecznej Policji, zlikwidowali kolejne laboratorium amfetaminy.

Policjanci weszli na prywatną posesję niemal w ostatniej chwili, ponieważ cały sprzęt służący do produkcji substancji został już spakowany do samochodu. Wśród wielu urządzeń znajdował się sprzęt laboratoryjny pozwalający na skompletowanie co najmniej dwóch kompletnych linii produkcyjnych.

Zdjęcia operacyjne CBŚP z powiatu rawskiego.
Zdjęcia operacyjne CBŚP z powiatu rawskiego.

Policjanci przejęli ponad 36 litrów substancji zawierającej amfetaminę, którą można wykorzystać do wyprodukowania nawet 50 kg siarczanu amfetaminy, tj. 50 tys. działek narkotyku, o czarnorynkowej wartości około 2 mln zł. Zabezpieczono także ponad 5 litrów BMK, tj. prekursora służącego do wytwarzania amfetaminy oraz wiele innych odczynników chemicznych wykorzystywanych przy wytwarzaniu narkotyków. Wszystkie zabezpieczone substancje obecnie są poddawane szczegółowej analizie.

W trakcie akcji zatrzymano trzech mężczyzn, w tym dwóch pełniących rolę tzw. „chemików”.

Na podstawie zebranego materiału dowodowego zatrzymanym w Prokuraturze Okręgowej Warszawa-Praga w Warszawie przedstawiono między innymi zarzuty wytwarzania znacznych ilości substancji psychotropowych w postaci płynnej amfetaminy tj. o czyn z art. 53 ust. 2 UoPN.

Sąd Rejonowy dla Warszawy Pragi Północ w Warszawie w stosunku do dwóch mężczyzn zastosował środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania.

Źródło: cbsp.policja.pl

Znajdź nas na KochamRawePLZobacz profil
Podziel się

About the author