Categories Bez kategorii

Cena mieszkań w Łodzi w czasie koronawirusa. Rynek wtórny Łódź

Jak zmienia się cena mieszkań w Łodzi w czasie koronawirusa na rynku wtórnym? Czy ceny mieszkań w czasie pandemii koronawirusa spadają? Warto kupować mieszkanie w czasie epidemii? Epidemia, to dobry czas, aby sprzedać mieszkanie i zarobić?

ZOBACZ Książka dla młodych przedsiębiorców „Jak osiągnąć sukces”. Jak budować markę firmy, produktu i markę osobistą w internecie>>>

Każdy kto dziś chce kupić lub sprzedać mieszkanie w Łodzi zastanawia się czy to dobry moment na tego typu transakcję. Zwłaszcza na rynku wtórnym. Pytań jest bardzo wiele, bo przecież sprzedający chcą sprzedać drogo i jak najwięcej zarobić, a kupujący kupić tanio. Niestety, nikt dziś jednoznacznie nie odpowie na pytanie, czy kupować lub sprzedawać mieszkanie na rynku wtórnym w Łodzi. Na część z tych pytań postaramy się odpowiedzieć.

Ceny mieszkań w Łodzi? Ile kosztuje mieszkanie na rynku wtórnym w Łodzi?

Ceny mieszkań na rynku wtórnym w Łodzi cały czas rosną. Rosły przed epidemią koronawirusa i rosną wciąż choć nie tak bardzo jak to miało miejsce jeszcze kilka miesięcy temu.

Mimo pandemii koronawirusa nie widać spadku cen mieszkań na rynku wtórnym w Łodzi. Przynajmniej do połowy kwietnia 2020 roku ceny mieszkań w Łodzi utrzymywały się na stabilnym poziomie.

Zmalała jednak podaż mieszkań na rynku wtórnym w Łodzi. Mieszkań wystawianych na sprzedaż jest mniej. Widać to głównie przeglądając popularne serwisy z ofertami nieruchomości, takimi jak: olx, otodom, czy gratka.

Popyt na mieszkania w Łodzi – zwłaszcza te z rynku wtórnego – cały czas jest duży. Mieszkania znikają z serwisów dość szybko, zwłaszcza te w atrakcyjnych lokalizacjach i w dobrym stanie.

Marketing w mediach społecznościowych. Jak dobrze i prawidłowo robić video marketing w mediach społecznościowych. SPRAWDŹ>>>

Cena mieszkań w Łodzi, czyli ile kosztuje metr mieszkania na rynku wtórnym w Łodzi?

Cena mieszkań w Łodzi, podobnie jak i w innych miastach zależna jest od kilku czynników – głównie lokalizacji i stanu mieszkania.

W kwietniu cena ofertowa mieszkań na rynku wtórnym w Łodzi, wahała się od 4,9 do 7 tys. zł za metr. Dotyczy to mieszkań w blokach, z miejskimi mediami (gaz, woda, CO).

Mieszkania w Łodzi, których metr kosztuje poniżej 5 tys. zł zazwyczaj nadają się co najmniej do odświeżenia. Często nawet do dość poważnego remontu. Zazwyczaj są to mieszkania odziedziczone po rodzicach lub dziadkach. Nikt nie wykonywał w nich poważnego remontu od co najmniej 20-30 lat. Często niewiele się w nich zmieniało od nowości, czyli wykończenia wykonanego przez pierwszego właściciela.

Cena mieszkań w Łodzi, które nadają się do zamieszkania, zaczyna się od 5,5-6 tys. zł za metr kwadratowy.

Cena mieszkań w Łodzi o podwyższonym standardzie

Mieszkania, których cena przekracza 6 tys. zł za metr kwadratowy, zazwyczaj są to już mieszkania o dość wysokim standardzie.

Często są to również mieszkania kupione przez flipperów (handlarzy mieszkaniami, którzy kupują mieszkania w złym stanie technicznym, remontują je i sprzedają – często już miesiąc po dokonaniu zakupu – ze znacznym zyskiem) i teraz są odsprzedawane. Najczęściej wyglądają one jak z katalogu wnętrzarskiego, albo sklepu meblowego z modnym aktualnie wyposażeniem wnętrz.

Takie mieszkania najczęściej są kupowane pod inwestycje, czyli na wynajem długoterminowy lub krótkoterminowy w Łodzi. Standard takich mieszkań jest zazwyczaj wysoki, a przynajmniej doskonale prezentują się one na zdjęciach. Ich remonty są wykonywane szybko i możliwie tanio, co nie oznacza wcale, że źle. Z góry są one jednak przeznaczone na sprzedaż. Osoba, która kupiła je na flippa, chce je jak najszybciej sprzedać z możliwie dużym zyskiem.

Cena cenie nie równa – pamiętaj o tym kupując mieszkanie na rynku wtórnym w Łodzi

Warto przy tym zaznaczyć, że zaprezentowane w tym artykule ceny mieszkań w Łodzi, są cenami ofertowymi. Ceny transakcyjne mogą znacznie różnić się od tych, które ostatecznie uda się wynegocjować kupującemu.

Zwłaszcza, że na rynku wtórnym mieszkań w Łodzi takie negocjacje są dużo łatwiejsze, niż w przypadku rynku pierwotnego. Deweloperzy są zazwyczaj dużo mniej skłonni do indywidualnych negocjacji ceny. Inaczej wygląda oczywiście sytuacja w przypadku osób, które jednocześnie kupują kilka mieszkań. Najlepiej za gotówkę.

Podsumowując: cena dwupokojowego mieszkania w Łodzi z rynku wtórnego do remontu, albo przynajmniej do odświeżenia w czasie pandemii koronawirusa oscyluje w granicach 200-250 tysięcy złotych.

Jak twierdzą agenci nieruchomości z Łodzi nie ma co się też sugerować średnimi cenami w danej dzielnicy czy w Łodzi i wykresami prezentowanymi przez popularne serwisy ogłoszeniowe, gdyż nie mają one wiele wspólnego z rzeczywistością i realnymi cenami transakcyjnymi mieszkań w Łodzi.

Jak sprzedawane są mieszkania w Łodzi w czasie epidemii koronawirusa?

W czasie pandemii koronawirusa mieszkania w Łodzi – zwłaszcza te na rynku wtórnym – sprzedają się niemal tak samo jak przed epidemią. Jak już wspomnieliśmy jest ich na rynku trochę mniej, a to wynika przede wszystkim z tego, że wszyscy pozamykaliśmy się w domach i w miarę możliwości ograniczyliśmy naszą wszelka aktywność jedynie do tej niezbędnej. Nie oznacza to, że rynek nieruchomości w Łodzi zamarł.

Mieszkań na rynku wtórnym jest trochę mniej. Trochę trudniej jest się spotkać, aby mieszkanie obejrzeć, ale i na to sprzedający znaleźli sposób.

Niektóre biura nieruchomości sprzedające mieszkania na rynku wtórnym w Łodzi są w stanie prezentować je potencjalnym kupującym dokładnie w ten sam sposób jak miało to miejsce przed pandemią koronawirusa.

Inne proponują wirtualne spacery po mieszkaniach. Są też tacy, którzy nagrywają filmiki prezentujące mieszkanie do sprzedaży w Łodzi. Jeszcze inni agenci nieruchomości, albo właściciele wysyłają zainteresowanym osobom dużo zdjęć wystawionego na sprzedaż mieszkania w Łodzi.

Akt notarialny kupna mieszkania w Łodzi w czasie pandemii koronawirusa

Problem może być z umówieniem terminu i dostaniem się do notariusza w Łodzi, gdyż część notariuszy w Łodzi zamknęło na czas epidemii swoje kancelarie notarialne. A przecież przy zakupie mieszkania zawsze musimy podpisać akt notarialny w obecności notariusza.

Mimo to, nie powinno być problemu ze znalezieniem kancelarii notarialnej w Łodzi, która sporządzi akt kupna – sprzedaży mieszkania z rynku wtórnego w Łodzi.

Na pewno nie powinni się o to martwić ci, którzy zdecydują się na kupno mieszkania w Łodzi za pośrednictwem któregokolwiek z łódzkich biur nieruchomości.

Łódzcy agenci nieruchomości sprzedający mieszkania z rynku wtórnego zazwyczaj współpracują z zaprzyjaźnionymi kancelariami notarialnymi i są w stanie w krótkim terminie umówić wizytę u notariusza który sporządzi akt notarialny kupna mieszkania w Łodzi.

JEŚLI POSZUKUJESZ POKOJU DO WYNAJĘCIA DLA STUDENTA W WARSZAWIE NAPISZ: rs@marketingmiejsca.com.pl

Do wynajęcia pokój na zdjęciu.

Chcesz kupić reklamę związaną z nieruchomościami w Łodzi i sprzedażą mieszkań na tej stronie zadzwoń: 503 021 483

Znajdź nas na KochamRawePLZobacz profil
Podziel się

About the author