Categories Miasto

Dzienny Dom Seniora zaprasza seniorów 60+

Dzienny Dom Seniora prowadzony jest w ramach struktur Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Rawie Mazowieckiej i znajduje się przy ulicy Warszawskiej 12. Jest czynny od poniedziałku do piątku w godzinach 8 – 16. Chętnych, którzy chcą aktywnie i wśród rówieśników spędzać czas, zapraszamy do korzystania z usług Dziennego Domu Seniora.

Uczestnikiem może zostać osoba, która jest mieszkańcem miasta Rawa Mazowiecka, ukończyła 60 lat, jest nieaktywna zawodowo, jest osobą samodzielną lub wymagającą niewielkiej pomocy przy wykonywaniu podstawowych czynności samoobsługowych.

Dzienny Dom Seniora jest przystosowany do wszelkiej aktywności. Jest sala spotkań, komputer z dostępem do internetu, sprzęt RTV, sala gimnastyczna, aneks kuchenny z jadalnią i zaplecze sanitarne. Pomieszczenia są przystosowane dla osób niepełnosprawnych. W ciągu dnia przewidziany jest jeden ciepły posiłek. Osoby uczęszczające do domu seniora biorą udział w warsztatach plastycznych, edukacyjnych, terapii zajęciowej. Prowadzone są również zajęcia ruchowe: gimnastyka i in. zajęcia sportowo-rekreacyjne. Każdy z uczestników może dowolnie wybrać rodzaj zajęć, w których weźmie udział.

Co należy zrobić, żeby zostać uczestnikiem Domu Seniora? Złożyć wniosek do Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w celu przeprowadzenia procedury rekrutacyjnej. Odpłatność za pobyt jest niewielka i uzależniona jest od wysokości miesięcznego dochodu na osobę w rodzinie. Osoby samotne, których miesięczny dochód nie przekracza kwoty 701 zł i osoby w rodzinie, których miesięczny dochód na osobę nie przekracza kwoty 528 zł, są uprawnione do nieodpłatnego pobytu. W pozostałych przypadkach pobyt jest odpłatny, przy czym wnoszona opłata jest naliczana za faktyczne dni pobytu uczestnika. Każdy z uczestników indywidualnie decyduje w jakich dniach i jak długo będzie w Domu przebywał.

Wszelkie informacje na temat Domu Seniora znajdują się na stronie internetowej: www.mopsrawa.naszops.pl w zakładce Dzienny Dom Seniora. Wszystkich 60-latków i osoby starsze zachęcamy do aktywnego i twórczego spędzania czasu razem z nami. U nas nikt nie jest sam.

Zadanie jest współfinansowane ze środków otrzymanych w ramach Programu Wieloletniego „Senior+” na lata 2015-2020.

*Materiał powstał przy współpracy z Urzędem Miasta Rawa Mazowiecka.

Znajdź nas na KochamRawePLZobacz profil
Podziel się

About the author