Categories Miasto

II Liga Mężczyzn w Tenisie Stołowym. Następne spotkanie ligowe w Rawie – 18 października

5 października w hali sportowej OSiR w Rawie Mazowieckiej odbyła się II kolejka ligowa rozgrywek II Ligi Mężczyzn, a tym samym inauguracyjne spotkanie na własnym terenie. Do Rawy przyjechała drużyna GLKS Burza Pawlikowice. Następne ligowe spotkanie zaplanowane jest na 18 października (piątek) godzina 17:00 w hali sportowej OSiR.

Rawska ekipa do tego spotkania przystąpiła w swoim podstawowym składzie: Kuba Polański, Kuba Gierach, Damian Rybak, Przemysław Zwierz. Funkcję zawodnika rezerwowego pełnił Wiktor Mirkowski. Jak przyszło na młodych, utalentowanych zawodników ekipa rawska zdominowała drużynę gości, ustanawiając wynik całego spotkania na 9-1.

Jedynej porażki w tym spotkaniu doznał Przemysław Zwierz.

Podczas tego spotkania dla Rawy punktowali: Kuba Polański – 2, Kuba Gierach – 2, Damian Rybak – 2, Przemysław Zwierz – 1 oraz dwie gry deblowe: Polański/Gierach – 1, Rybak/Zwierz – 1.

Tak łatwo naszym zawodnikom nie poszło 6 października w Kielcach podczas III kolejki ligowych rozgrywek II Ligi Mężczyzn, gdzie zmierzyli się z KS Polonia Kielce.
Drużynę „Dwójki” tworzyli: Kuba Polański, Kuba Gierach, Przemysław Zwierz oraz debiutujący w naszej ekipie Wiktor Mirkowski.

Spotkanie od początku przebiegało bardzo zacięcie. Na pierwszym stole w pierwszym rzucie swoje mecze powygrywali Kuba Polański oraz Kuba Gierach, zaś na drugim stole porażek doznali Przemek i Wiktor. Po pierwszej serii gier rawianie remisowali 2-2. Gry deblowe to przewaga tenisistów rawskich na pierwszym stole, którzy od stołu odeszli zwycięsko. Gorzej było na drugim stole, gdzie po pięciosetowym boju ze zwycięstwa cieszyli się gospodarzy.

Druga seria gier to na pierwszym stole należała do rawskich zawodników. Na drugim stole po raz kolejny od stołu odszedł pokonany Wiktor, lecz w drugim spotkaniu singlowym Przemek zrehabilitował się za porażkę i to teraz on odszedł od stołu jako zwycięzca.

Całe widowisko zakończyło się zwycięstwem rawskiego zespołu 6-4.
Następne ligowe spotkanie zaplanowane jest na 18 października (piątek) godzina 17:00 w hali sportowej OSiR. Rawski zespół zmierzy się wtedy z zespołem ULKS Moszczenica.

Znajdź nas na KochamRawePLZobacz profil
Podziel się

About the author