Categories Miasto

RKS Mazovia: 60 tys. zł długu i plany nowego zarządu rawskiego klubu na wyjście z kryzysu

Bartosz Chinowski, prezes RKS Mazovia

Zarząd RKS Mazovia twierdzi, że aktualnie kwota zadłużenia klubu wynosi ok. 60 tys. zł. Nie płacone były faktury za korzystanie z hali sportowej, PKS nie otrzymywał pieniędzy za transport zawodników, zaległości są także w ZUS i „skarbówce”. Od listopada wynagrodzeń nie otrzymywali trenerzy. Nowy zarząd, który tworzą rodzice dzieci trenujących w Mazovii, twierdzi, że ma pomysł jak uzdrowić sytuację klubu.

W zarządzie Mazovii zasiadają: Bartosz Chinowski (prezes), Artur Dudek (wiceprezes), Marcin Pakuła (wiceprezes), Piotr Wróblewski (członek zarządu), Jerzy Stępniak (sekretarz).

– Poprzedni zarząd twierdził, że klub zawsze miał długi, więc tak powinno być dalej – relacjonuje Bartosz Chinowski, nowy prezes RKS Mazovia. Jego zdaniem dotychczasowe władze nie robiły nic, aby pozyskać dodatkowe wsparcie na działalność.

Zarząd RKS Mazovia
Zarząd RKS Mazovia

Jak przyznają działacze klubu, udało się już porozumieć z firmą transportową w sprawie przesunięcia terminu zaległych płatności. Zaś zadłużenie za korzystanie z hali sportowej rozłożono na raty. To pozwala dzieciom bez żadnej przerwy uczestniczyć w treningach. Dzięki zrozumieniu rodziców i wpłatom dokonywanym za treningi „z górką”, regulowane są bieżące płatności. – Nie łudzimy się, że ten dług uda się spłacić w tym roku, ale liczymy na przychylność naszych wierzycieli i pomoc sponsorów – wyjaśnia Marcin Pakuła.

Nowy zarząd stawia przed sobą dwa główne cele: transparentność wszystkich wydatków i rozliczeń oraz ocieplenie wizerunku klubu.

RKS Mazovia chce także nawiązać bliższą współpracę z Akademii Piłkarską Champions w zakresie szkolenia najmłodszych dzieci. Umowa zostanie zawarta na trzy lata.

Zarząd RKS Mazovia
Zarząd RKS Mazovia

– W Rawie nie ma tylu dzieci, aby dzielić je na dwa kluby – uważa Bartosz Chinowski. – Ale Mazovia nie będzie przekazywać dzieci do Akademii. My nie będziemy robić jesiennego naboru z rocznika 2015. Te dzieci najpierw trafią do Akademii, a dopiero później wszystkie przejdą pod nasze skrzydła – wyjaśnia nowy prezes.

Władze klubu deklarują, że chcą utrzymać drużynę seniorską, w której aktualnie grają juniorzy. Jesienią rawska drużyna grała w klasie B, ale mimo młodego wieku zawodników, udało im się zakończyć rundę jesienną na pierwszym miejscu w tabeli. Jak twierdzi prezes Chinowski władze miasta obiecały pomoc w utrzymaniu seniorów. Drużyna ma składać się z wychowanków Mazovii, nawet po prawdopodobnym awansie do A klasy, czy IV ligi.

Aktualnie w Mazovii trenuje około 140 młodych sportowców w 9 grupach treningowych. Roczne wpływy Mazovii oscylują ok. 320 tys. zł (z czego 140 tys. zł to dotacja z miasta na szkolenie dzieci i młodzieży).

Nowe władze klubu chciałby zwiększyć liczbę treningów z 2 do 3 jednostek treningowych. Ale to w znacznym stopniu obciąży budżet klubu. Przy czym, jak zaznaczają przedstawiciele zarządu Mazovii, rawskie hale są tak obłożone, że trudno znaleźć na nich miejsce na dodatkowe treningi.

Zarząd RKS Mazovia w terminie złożył włosek o dotacje do Urzędu Miasta. Chce już w tym roku pozyskiwać 1% z podatku (o czym więcej na stronie internetowej Mazovii), w przyszłości będą zabiegać o uzyskanie statusu organizacji pożytku publicznego. Nowe władze mają nadzieję, że uda się pozyskać pieniądze od sponsorów wsparcie z innych źródeł, dzięki czemu uda się uzdrowić sytuację finansową klubu.

PRZECZYTAJ o konkursie literackim dla uczniów rawskich szkół>>>

 

Znajdź nas na KochamRawePLZobacz profil
Podziel się

About the author