Categories Miasto

Spółdzielnia chce wybudować nawet 250 mieszkań przy skrzyżowaniu ul. Białej i Mszczonowskiej

W nowych blokach będzie się znajdować tyle mieszkań co na os. 9 Maja. Pierwsze mieszkania będą gotowe do końca 2020 roku. Władze spółdzielni nie podają jeszcze ceny za 1 m kw.

Adam Iwaszkiewicz, prezes Rawsko-Mazowieckiej Spółdzielni Mieszkaniowej
Adam Iwaszkiewicz, prezes Rawsko-Mazowieckiej Spółdzielni Mieszkaniowej

– Na działce położonej przy skrzyżowaniu ul. Białej i Mszczonowskiej planujemy rozpocząć budowę sześciopiętrowych bloków. Mogłoby się w nich znaleźć 220-250 mieszkań. To jest ponad 13,5 tys. m. kw. Dla pokazania skali wielkości, powierzchnia ta odpowiada powierzchni os. 9 Maja – przyznaje w rozmowie z KochamRawe.pl Adam Iwaszkiewicz, prezes Rawsko-Mazowieckiej Spółdzielni Mieszkaniowej.

Jak przyznaje prezes, aktualnie spółdzielnia jest na etapie przygotowywania dokumentacji na budowę tych bloków. Będzie ona gotowa do jesieni. Po otrzymaniu pozwolenia na budowę, zostanie wybrany wykonawca i rozpoczęcie budowy. – Planujemy że do końca 2020 roku pierwsze mieszkania byłyby już gotowe – mówi Adam Iwaszkiewicz.

Prezes spółdzielni mieszkaniowej nie obawia się o sprzedaż mieszkań. Zwłaszcza, że w ostatnich latach ceny mieszkań w Rawie gwałtownie poszybowały w górę. Nie buduję się również nowych bloków (poza blokiem socjalnym oddanym do użytku w ubiegłym roku).

– My, jako spółdzielnia, jesteśmy swoistym gwarantem, że jeśli wpłacą pieniądze, to otrzymają swoje wymarzone mieszkanie w standardzie, którego oczekiwali – twierdzi prezes Iwaszkiewicz. – Będziemy chcieli znaleźć takiego wykonawcę, który podobnie jak w przypadku bloków przy ul. Batorego, weźmie na siebie cały ciężar budowy i utrzymania budynków, aż do sprzedaży ostatniego mieszkania – dodaje Adam Iwaszkiewicz.

Na razie nie wiadomo ile będzie kosztował metr kwadratowy mieszkania w nowych blokach. – Na ten temat będziemy mogli mówić dopiero, jak zostanie przygotowana dokumentacja i wybrany wykonawca. Na cenę wpływ będzie miało co najmniej kilka czynników – od rodzaju konstrukcji po podziemne parkingi lub ich brak – odpowiada Adam Iwaszkiewicz. I przyznaje, że na pewno nie ma co liczyć na tak niską cenę, jak miało to miejsce dotychczas, czyli w około 3,3 tys. zł za m kw.

Chcesz dowiedzieć się więcej? Kliknij i odsłuchaj rozmowę z Adamem Iwaszkiewiczem, prezesem RMSM (część 2)>>>

Znajdź nas na KochamRawePLZobacz profil
Podziel się

About the author