Categories MiastoPowiat

Ogłaszamy konkurs literacki dla uczniów

Redakcja gazety i portalu KochamRawe.pl z miłości do Ziemi Rawskiej ogłasza konkurs literacki dla dzieci i młodzieży z naszego regionu pod honorowym patronatem Piotra Irli – burmistrza Rawy Mazowieckiej i Józefa Matysiaka – starosty rawskiego. Chwytajcie za klawiatury i piszcie opowiadania!

Konkurs literacki adresujemy do uczniów szkół (każdego szczebla) znajdujących się na terenie Rawy Mazowieckiej, całego powiatu rawskiego i wszystkich gmin wchodzących w skład Samorządowego Stowarzyszenia Rozwoju Ziemi Rawskiej.

Jeśli jesteś uczniem szkoły znajdującej się na naszym terenie i lubisz pisać, to ten konkurs jest właśnie dla Ciebie. Do 15 marca 2019 roku czekamy na Twoje opowiadanie o długości nieprzekraczającej 20 tys. znaków ze spacjami, którego fabuła osadzona będzie na Ziemi Rawskiej. Gatunek literacki – dowolny.

Opowiadania mogą zgłaszać szkoły lub indywidualni uczniowie. Zatem jeśli lubisz pisać, nie musisz nikogo prosić o zgodę na udział w konkursie.

Postaraj się napisać swoje opowiadanie z zachowaniem poprawności stylistycznej i językowej oraz z szacunkiem do ogólnie obowiązujących norm społecznych (nie używaj wulgaryzmów i nikogo nie obrażaj).

Swoje opowiadanie prześlij w pliku Word na adres naszej redakcji: biuro@kochamrawe.pl w temacie wpisując KONKURS LITERACKI, zaś w treści maila i pliku z opowiadaniem, podaj: swoje imię i nazwisko, pełną nazwę szkoły oraz klasę, do której uczęszczasz oraz kontakt telefoniczny do siebie lub prawnego opiekuna.

Nadesłane prace oceni powołane przez redakcję KochamRawe.pl jury. Wyniki konkursu ogłosimy na łamach naszej gazety i portalu www.KochamRawe.pl. Zwycięzcy otrzymają nagrody książkowe. Najlepsze opowiadania będziemy sukcesywnie publikować na łamach naszej gazety, a przed zakończeniem roku szkolnego 2018/2019 wydamy zbiór najlepszych opowiadań w formie książkowej, którą także otrzymają autorzy opublikowanych w niej prac. Trafi ona również do bibliotek szkolnych w naszym powiecie, największych w Polsce bibliotek uniwersyteckich, a także do ogólnopolskiej sprzedaży.

Misją portalu i gazety KochamRawe.pl jest rozbudzanie w mieszkańcach Rawy Mazowieckiej i całej Ziemi Rawskiej pozytywnie rozumianej dumy i lokalnego patriotyzmu, a także promocja naszego miasta i regionu.

Przed przystąpieniem do konkursu pobierz i przeczytaj poniższe dokumenty (regulamin i wymagane zgody):

Regulamin konkursu literackiego

Zgody i klauzule Konkurs Literacki

 

Podziel się

About the author