Categories Miasto

KORONAWIRUS RAPORT: Pandemia koronawirusa w Rawie i powiecie rawskim

Wszystkie urzędy, zarówno miejskie jak i powiatowe, od poniedziałku (16.03) funkcjonują w nieco ograniczony sposób. Przedstawiciele władz samorządowych proszą, aby w miarę możliwości do urzędów nie przychodzić. Informacje o tym, jak załatwić sprawy w najważniejszych urzędach i instytucjach publikujemy poniżej.

TU PUBLIKUJEMY AKTUALNE INFORMACJE OD DNIA 17 MARCA. WSZYSTKO O KORONAWIRUSIE W RAWIE I POWIECIE RAWSKIM>>>

W tych restauracjach i lokalach gastronomicznych na terenie Rawy zamówisz posiłek na wynos lub z dowozem. KLIKNIJ>>>

W województwie łódzkim mamy już 31 potwierdzonych zakażeń koronawirusem (16 marca godz. 21:00). Stan nowych, dorosłych pacjentów jest dobry. Stan dziecka jest ciężki ze względu na uraz wielonarządowy.

Jak udało się ustalić portalowi KochamRawe.pl na terenie Powiatu Rawskiego 6 osób zostało objętych kwarantanną. Są to mieszkańcy powiatu, nie samego miasta Rawa Mazowiecka.

TU PUBLIKUJEMY AKTUALNE INFORMACJE OD DNIA 17 MARCA. WSZYSTKO O KORONAWIRUSIE W RAWIE I POWIECIE RAWSKIM>>>

W całej Polsce jest 177 zakażonych z czego niestety 4 osoby już zmarły. Zmarł 67-letni mężczyzna w szpitalu w Łańcucie (woj. podkarpackie).

Na końcu tego artykułu znajdziecie więcej szczegółowych informacji dotyczących sytuacji epidemiologicznej w woj. łódzkim. Ministerstwo, ani Wojewoda Łódzki nie podają informacji z jakich miast i powiatów pochodzą chorzy. Jeśli tylko otrzymamy potwierdzone dane (nie plotki) dotyczące ew. zachorowań na terenie Rawy i Powiatu Rawskiego natychmiast je Państwu podamy.

Został wprowadzony stan zagrożenia epidemicznego. TU DOWIESZ SIĘ WIĘCEJ>>>

Premier wprowadził stan zagrożenia epidemicznego na terenie Polski:

  • Zostają zamknięte granice Polski (ruch kolejowy i lotniczy), kontrole na granicach. Polacy będą mogli wrócić do kraju, ale będą poddani 14-dniowej kwarantannie.
  • Zostają zamknięte galerie handlowe. W galeriach będą czynne tylko apteki, sklepy spożywcze, drogerie i pralnie.
  • Zostają zamknięte: restauracje, kluby, kawiarnie.
  • Zostaje wprowadzony zakaz organizowania wszelkich spotkań powyżej 50 osób – dotyczy to również spotkań religijnych w kościołach w tym mszy św., czyli na jednej mszy nie powinno przebywać więcej niż 50 osób o co apeluje abp. Stanisław Gądecki (przeczytaj niżej).

WSZYSTKIE PUNKTY USŁUGOWE, BANKI, BANKOMATY I SKLEPY BĘDĄ OTWARTE!

Zebraliśmy dla Czytelników KochamRawe.pl najważniejsze informacje, dotyczące stanu zagrożenia epidemicznego w Rawie i powiecie rawskim. Poniżej piszemy, które instytucje i urzędy będą od poniedziałku czynne, a które ograniczają swoją działalność. Zaznaczamy jednak, że sytuacja jest dynamiczna i może ulegać zmianie.

WYBIERZ Najpopularniejszego Sportowca Powiatu Rawskiego. Zobacz nazwiska nominowanych i wyślij SMS>>>

AUTOBUS MIEJSKI ZAWIESZONY

Na terenie Rawy Mazowieckiej od 16 do 25 marca wstrzymane zostają kursy autobusów miejskich. Władze miasta proszą wszystkich mieszkańców, a zwłaszcza seniorów, o to, aby w miarę możliwości pozostawali w domach i nie poruszali się po terenie miasta.

SZKOŁY W RAWIE MAZOWIECKIEJ

Od poniedziałku do 25 marca włącznie, wszystkie szkoły, przedszkola i żłobki będą zamknięte. Żadne dziecko nie znajdzie w nich opieki. W Rawie w szkołach będzie pracować tylko administracja i pracownicy obsługi. Normalnie trwa rekrutacja do szkół i przedszkoli WIĘCEJ TUTAJ. Nauczyciele zostają do dyspozycji dyrektorów szkół i otrzymają za ten czas pełne wynagrodzenie. Zespół Placówek Specjalnych w Rawie Mazowieckiej pracuje normalnie.

Przypominamy, że zamknięty jest rawski basen, nie odbywają się zajęcia artystyczne i imprezy w MDK, nie działa kino ROMA. Odwołane są także wszelkie zajęcia i treningi sportowe na rawskich halach.

URZĘDY W RAWIE I POWIECIE RAWSKIM

Urząd Miasta w Rawie i Starostwo Powiatowe po weekendzie będą pracować praktycznie normalnie. Zmieniają się jednak godziny pracy Urzędu Stanu Cywilnego, ewidencji ludności i dowodów osobistych. Mieszkańcy obsługiwani będą tylko w godzinach od 8 do 12. Szczegółowe informacje dostępne będą pod nr telefonu: USC: /46/ 814 47 79 lub 785 555 976, ewidencja ludności i dowody osobiste: /46/ 814 21 80 lub 530 949 000 . Przed udaniem się do USC należy wcześniej do niego zadzwonić, ponieważ nie wszystkie sprawy będą załatwiane.

Do odwołania została zamknięta także kasa urzędu miasta, a wszystkich wpłat należy dokonywać przelewem na odpowiednie konta urzędu. Podobnie postąpił urząd gminy Rawa Mazowiecka. Tu też kasa została całkowicie zamknięta. W starostwie powiatowym kasa co prawda będzie czynna, ale przedstawiciele władz powiatu proszą, aby nie dokonywać wpłat gotówkowych, a najlepiej wszelkie wpłaty wykonywać bezpośrednio przelewem na konta bankowe.

Po weekendzie czynny będzie normalnie wydział komunikacji przy ul. Tomaszowskiej, a więc każdy będzie mógł spokojnie zarejestrować samochód.

Mimo tego, że urzędy będą czynne, samorządowcy apelują do mieszkańców, aby w miarę możliwości nie przychodzili do urzędów, a wszelkie sprawy załatwiali poprzez platformę ePUAP, lub telefonicznie.

KOŚCIOŁY W RAWIE MAZOWIECKIEJ

Duży kościół” w Rawie Mazowieckiej zwiększa od najbliższej niedzieli (15.03) liczbę mszy św. W każdej będzie mogło uczestniczyć maksymalnie 50 osób (wraz z księdzem i służbą liturgiczną).
Oto informacja z “Dużego kościoła“: “Od niedzieli 15 marca aż do odwołania, będą w niedziele sprawowane Msze św. tylko w kościele o: 7:00, 8:00, 8:45, 10:00, 10:45, 11:30, 13:00, 16:30 i 18:00. Będzie nabożeństwo Gorzkich Żali o 17:15 i Nabożeństwo Drogi Krzyżowej w kościele w piątki o 9:00 i 17:15″.

W kaplicy parafialnej na Sójczym Msze Św. będą odbywać się wg. normalnego, niedzielnego porządku o godz.: 7:00, 9:00, 10:30, 12:00, 17:00. Msze będą skrócone i do kaplicy będzie wpuszczanych tylko 50 osób.

W parafii św. Pawła od Krzyża (oo. Pasjonistów) od niedzieli (15 marca) aż do odwołania, będą w niedziele sprawowane Msze św. o: 7:00, 8:30, 10:00, 11:30, 13:00, 17:00 i 18:30, a Nabożeństwo Gorzkich Żali o 18:00. Do kościoła będzie mogło wejść 50 osób.

Biskup łowicki Andrzej Franciszek Dziuba udzielił wiernym dyspensy od obowiązku uczestnictwa w niedzielnej Mszy św. do dnia 29 marca br. (kto obawia się zakażenia i nie weźmie udziału we mszy św. nie będzie miał grzechu). Ci jednak, którzy w niedzielę do kościołów się wybiorą znak pokoju powinni przekazywać sobie tylko poprzez skinienie głowy, a komunię świętą przyjmować na rękę. Ponadto w kościołach kropielnice nie powinny być napełniane wodą święconą. Zostaje również odwołana pielgrzymka maturzystów na Jasną Górę zaplanowana na dzień 4 kwietnia br. TU PRZECZYTASZ WIĘCEJ>>>

WAŻNE (kliknij w poniższy link):

Przeczytaj najnowszy dekret biskupa łowickiego jeśli nie wiesz, czy w niedzielę pójść na niedzielną mszę święta>>>

ROZPORZĄDZENIE MINISTRA ZDROWIA
z dnia 13 marca 2020 r.
w sprawie ogłoszenia na obszarze Rzeczypospolitej Polskiej stanu zagrożenia epidemicznego

Rozdział 4
“Ograniczenia funkcjonowania określonych instytucji lub zakładów pracy
4) sprawowania kultu religijnego w miejscach publicznych, w tym w budynkach i innych obiektach kultu religijnego.
3) pkt 4, polegają na konieczności zapewnienia, aby w trakcie sprawowania kultu religijnego na danym terenie lub w danym obiekcie nie znajdowało się łącznie, zarówno wewnątrz i na zewnątrz pomieszczeń, nie więcej niż 50 osób, wliczając w to uczestników i osoby sprawujące kult religijny.”

RAWSKO-MAZOWIECKA SPÓŁDZIELNIA MIESZKANIOWA

Kierownictwo Spółdzielni Mieszkaniowej prosi, aby nie przychodzić do siedzimy spółdzielni. Większość spraw można załatwić telefonicznie, lub przynajmniej zdobyć niezbędne informacje. Tel. (46) 81 51 201, 81 51 855. E-mail: rmsmrawa@wp.pl
W przypadku awarii w RTBS można zadzwonić pod poniższe numery telefonów: elektryk – całodobowo – 512 760 057, hydraulik/gazownik – dyżur całodobowy 512 760 183.

KRUS W RAWIE

Placówka Terenowa KRUS w Rawie Mazowieckiej przy ul. Solidarności zachęca do kontaktu za pośrednictwem kanałów zdalnych: telefonu, poczty, mediów elektronicznych.

Dane kontaktowe do Placówki Terenowej KRUS w Rawie Maz.:
Adres e-mail: rawamazowiecka@krus.gov.pl, telefony:
Informacja ds. ubezpieczeń: (46) 813 24 13
Informacja ds. świadczeń: (46) 813 24 23
Wypadki przy pracy rolniczej: (46) 813 24 23
Badania lekarskie: (46) 813 24 15.

SANEPID RAWA

Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Rawie Mazowieckiej od 16 marca będzie dostępna wyłącznie drogą telefoniczną pod numerami: /46/ 814 48 62, 609 733 252 lub drogą elektroniczną: rawa@pis.lodz.pl

6 marca (wieczorem) byliście w Tomaszowie Mazowieckim? Przeczytajcie:

Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Tomaszowie Mazowieckim, prosi wszystkie osoby, które w dniu 6.03.2020r w godzinach wieczornych przebywały w Pizzerii Trufla ul. Św. Antoniego, klubie ĘKLAWA ul. Barlickiego oraz w Kręgielni ul. Konstytucji 3 maja, o TELEFONICZNY kontakt z Powiatową Stacją Sanitarno – Epidemiologiczną w Tomaszowie Mazowieckim pod nr telefonu:
44 724 45 84 lub 44 724 45 85 wew. 115 lub 113 lub 502 237 659.
Prosimy o kontakt osoby przebywające w miejscach wymienionych w poprzednim komunikacie TYLKO w dniu 6.03.2020r. w godzinach wieczornych.
Jednocześnie mogą się Państwo do nas zgłaszać poprzez adres mailowy
tomaszow@pis.lodz.pl.

RAWiK odczyty liczników

Rawskie Wodociągi i Kanalizacja informują, że od dnia 13.03.2020 r. do odwołania pracownicy RAWiK nie będą dokonywali odczytów wodomierzy. W związku z powyższym zwracamy się z uprzejmą prośbą o podawanie odczytów wodomierzy

• telefonicznie: nr infolinii 46 814 21 76 (poniedziałek-piątek 7:00 – 15:00)
• poprzez pocztę elektroniczną na adres e-mail: rawik@rawik.pl.

SĄD REJONOWY W RAWIE

W związku z sytuacja sanitarno-epidemiologiczną interesantów, których sprawy nie wymagają konieczności stawiennictwa w sądzie, prosimy o kontakt telefoniczny lub mailowy:

I Wydział Cywilny tel. 46 814 65 80, email: w.cywilny@rawa.sr.gov.pl
II Wydział Karny tel. 46 814 43 66, email: w.karny@rawa.sr.gov.pl
III Wydział Rodzinny i Nieletnich tel.46 814 65 12, email: w.rodzinny@rawa.sr.gov.pl
IV Wydział Ksiąg Wieczystych tel. 46 814 23 18, email: wkw@rawa.sr.gov.pl
Biuro Obsługi Interesanta tel. 46 813 19 15, email: boi@ rawa.sr.gov.pl

URZĄD SKARBOWY W RAWIE

Sala obsługi klienta w Urzędzie Skarbowym w Rawie Mazowieckiej została zamknięta od 13 do 27 marca 2020 r.

Podatki można rozliczyć na dwa sposoby
1/ On-line poprzez Twój e-PIT, e-Deklaracje, e-PUAP
2/ W urzędzie – poprzez wrzucenie deklaracji, pism, innych dokumentów do wystawionych urn. W tym przypadku bez potwierdzenia wpływu do urzędu.
Kontakt telefoniczny do urzędu skarbowego:
PIT – nr telefonu 46 814 26 20 wew. 13, 20, 28, 48
VAT – nr telefonu 46 814 26 20 wew. 26
CIT – nr telefonu 46 814 26 20 wew. 20, 28
podatek akcyzowy – nr telefonu – 42 258 81 00 – Urząd Skarbowy Łódź-Górna
spadki/darowizny – nr telefonu 46 814 26 20 wew. 48
rejestracja podatników – nr telefonu 46 814 47 46 wew. 37
egzekucja administracyjna – nr telefonu 46 814 47 46 wew. 18, 19, 22
rachunkowość podatkowa – nr telefonu 46 814 47 46 wew. 21, 34, 35
komórka wierzycielska – nr telefonu 46 814 47 46 wew. 49
Adres e-mail urzędu skarbowego: us.rawa-mazowiecka@mf.gov.pl
Informacje podatkowe oraz usługę Twój e-PIT znajdziesz na www.podatki.gov.pl

SANATORIA/UZDROWISKA ZAMKNIĘTE

Od dnia 14 marca 2020 r. do odwołania, uzdrowiska zawieszają czasowo swoją działalność.
Jeżeli pacjent posiada potwierdzone przez oddział wojewódzki NFZ, skierowanie na leczenie uzdrowiskowe, które ma rozpocząć się po 14 marca 2020 roku – powinien pozostać w domu.
Skierowanie do sanatorium będzie mogło być zrealizowane w późniejszym terminie, z zachowaniem obecnego miejsca w kolejce oczekujących.
Szczegółowych informacji udzielą oddziały wojewódzkie NFZ – kontakt z Łódzkim OW NFZ pod numerami telefonów: 42 275-40-83, 42 275-40-89, 42 275-40-81.

KWALIFIKACJA WOJSKOWA

Szef MSWiA Mariusz Kamiński oraz szef MON Mariusz Błaszczak podpisali rozporządzenie zmieniające rozporządzenie w sprawie przeprowadzenia kwalifikacji wojskowej w 2020 r. Na mocy tego przepisu kwalifikacja w roku 2020 r. zostaje zakończona w piątek (13 marca br.). Wszystkie wezwania wydane przez wójtów, burmistrzów i prezydentów miast do stawienia się do kwalifikacji wojskowej w okresie od 16 marca br. do 30 kwietnia br. tracą ważność.

Osoby, które otrzymały wezwania do stawienia się do kwalifikacji wojskowej w okresie od 16 marca br. do 30 kwietnia br. NIE MAJĄ już tego obowiązku. Wezwania te tracą ważność.

LICZBA ZAKAŻONYCH KORONAWIRUSEM W WOJ. ŁÓDZKIM

Sytuacja epidemiologiczna na 16 marca (godz. 21):

W województwie łódzkim jest 10 kolejnych zakażeń koronawirusem (łącznie 31) potwierdzonych pozytywnymi wynikami testów laboratoryjnych. Potwierdzone wyniki dotyczą 5 kobiet i 4 mężczyzn w wieku od 17 do ponad 60 lat oraz dziecka powyżej roku.

Większość miała bezpośrednie kontakty z osobą zakażoną. Jedna z tych osób wróciła z Brazylii.

Stan 9 osób dorosłych jest dobry.

Większość pozostaje w domowej izolacji.

Stan dziecka jest ciężki ze wzgl. na uraz wielonarządowy. Przebywa ono w ośrodku pediatrycznym w Łodzi.

Sytuacja epidemiologiczna w województwie łódzkim:

• Liczba osób z potwierdzonym zakażeniem w województwie łódzkim: 31

• Liczba osób hospitalizowanych: 29

• Liczba osób objętych kwarantanną: 1099

• Liczba osób objętych nadzorem epidemiologicznym: 2038

Sytuacja epidemiologiczna na 16 marca:

W województwie łódzkim są 2 kolejne przypadki zakażenia koronawirusem potwierdzone pozytywnymi wynikami testów laboratoryjnych. Potwierdzone wyniki dotyczą mężczyzny i kobiety w średnim wieku.

Oboje mieli bezpośrednie kontakty z osobami zakażonymi.
Wszyscy są mieszkańcami województwa łódzkiego.
To osoby po 40 roku życia. Ich stan jest dobry.

Sytuacja epidemiologiczna w województwie łódzkim:

Liczba osób z potwierdzonym zakażeniem w województwie łódzkim: 21
Liczba osób hospitalizowanych: 36
Liczba osób objętych kwarantanną: 930
Liczba osób objętych nadzorem epidemiologicznym: 1885

Sytuacja epidemiologiczna na 15 marca:

Liczba osób z potwierdzonym zakażeniem w województwie łódzkim: 19
• Liczba osób hospitalizowanych z podejrzeniem zakażenia: 44
• Liczba osób objętych kwarantanną: 768
• Liczba osób objętych nadzorem epidemiologicznym: 1755

Sytuacja na 14 marca:

13 zakażonych w województwie łódzkim.

Nowi pacjenci to 4 kobiety (3 młode, jedna w średnim wieku) jeden młody mężczyzna. Wszyscy są w wieku od 19 do 49 lat i każdy z nich miał bezpośredni kontakt z osobą zakażoną – podaje “Dziennik Łódzki”.

W województwie łódzkim są 3 kolejne przypadki zakażenia koronawirusem potwierdzone pozytywnymi wynikami testów laboratoryjnych. Potwierdzone wyniki dotyczą:

  • młodego mężczyzny, który miał kontakt z osobą zakażoną
  • dwóch nastoletnich chłopców, którzy mieli kontakt z osobą zakażoną

Wszyscy są mieszkańcami województwa łódzkiego. Wszyscy przebywają w szpitalu zakaźnym w Łodzi. Ich stan jest dobry.

Sytuacja epidemiologiczna w województwie łódzkim:

Liczba osób z potwierdzonym zakażeniem w województwie łódzkim: 8
Liczba osób hospitalizowanych: 44
Liczba osób objętych kwarantanną: 253
Liczba osób objętych nadzorem epidemiologicznym: 1411

Więcej informacji na temat reklamy znajdziesz TUTAJ>>>

Znajdź nas na KochamRawePLZobacz profil
Podziel się

About the author