Categories Miasto

Koronawirus dotarł do naszego miasta? Mieszkanka Rawy Mazowieckiej trafiła na obserwację

Jak donoszą Czytelnicy KochamRawe.pl koronawirus mógł dotrzeć do naszego miasta. Wczoraj na obserwację do szpitala zakaźnego została zabrana jedna z mieszkanek os. Zamkowa Wola. Badania wykluczyły u mieszkanki Rawy koronawirusa.

PRZECZYTAJ: Brakuje pieniędzy na oświatę i ochronę zdrowia. Powiat będzie zaciągał kolejne pożyczki?

U mieszkanki Rawy Mazowieckiej, która niedawno wróciła z zagranicznego wyjazdu, wystąpiły objawy mogące wskazywać na obecność w jej organizmie śmiertelnego i siejącego strach na całym świecie koronawirusa.

W związku z tym mieszkanka „Sójczego” została przewieziona wczoraj do szpitala zakaźnego w Łodzi na obserwację.

Jak udało nam się nieoficjalnie ustalić, na szczęście był to fałszywy alarm, a w organizmie rawianki nie wykryto groźnego koronawirusa, choć na ostateczne wyniki prawdopodobnie przyjdzie nam jeszcze poczekać.

Szczegółowe badania ostatecznie wykluczyły obecność koronawirusa u rawianki.

Tymczasem tego samego dnia łódzkie media informowały, że w szpitalu im. Biegańskiego w Łodzi, najprawdopodobniej potwierdzono pierwsze zakażenie koronawirusem. Przeprowadzony test dał wynik pozytywny. Teraz przeprowadzane są badania diagnostyczne, mające zweryfikować te doniesienia i ostatecznie wykluczyć lub potwierdzić chorobę. Ministerstwo Zdrowia nie potwierdziło tej informacji i twierdzi, że w Polsce wciąż nie stwierdzono jeszcze ani jednego przypadku tej choroby.

Informacje z łódzkiego szpitala ostatecznie nie zostały potwierdzone.

Eksperci uspakajają i zapewniają, że nie ma powodów do paniki. Niemniej osoby, które w ostatnim czasie wróciły z państw, gdzie stwierdzono przypadki koronawirusa i mają jakiekolwiek objawy (gorączka, kaszel, duszności), powinny profilaktycznie zgłosić się na badania – najlepiej bezpośrednio do najbliższego szpitala chorób zakaźnych. W związku z łatwym przenoszeniem się koronawirusa wszyscy powinniśmy dbać o higienę osobistą, często myć ręce, unikać kontaktu z osobami kaszlącymi, a w przypadku wystąpienia gorączki powyżej 38 stopni zgłosić się do lekarza.

W Polsce wciąż nie odnotowano ani jednego potwierdzonego przypadku osoby zarażonej koronawirusem (na dzień 29 lutego 2020 roku).

Plebiscyt na Najpopularniejszego Sportowca Powiatu Rawskiego. ZAGŁOSUJ TUTAJ>>>

Znajdź nas na KochamRawePLZobacz profil
Podziel się

About the author