Categories Miasto

Gwiazdy Dni Rawy Mazowieckiej 2019. Wiemy kto wystąpi

Dni Rawy Mazowieckiej w tym roku odbędą się w dniach 8-9 czerwca. Gwiazdą będzie grupa Brathanki. Przeczytaj kto jeszcze wystąpi na rawskiej scenie.

Tu przeczytasz cały, godzinowy PROGRAM DNI RAWY MAZOWIECKIEJ 2019>>>

Władze miasta postanowiły przesunąć termin Dni Rawy na czerwiec, ponieważ w ostatni weekend maja, gdy zazwyczaj odbywało się święto miasta, w tym roku odbędą się wybory do Parlamentu Europejskiego.

– Termin majowy nie jest najszczęśliwszy, gdyż właśnie na przełomie maja i czerwca odbywa się najwięcej w kraju podobnych wydarzeń plenerowych od dni miast po juwenalia, dlatego zakontraktowanie ciekawych zespołów w dobrej cenie jest wyjątkowo trudne – tłumaczy w rozmowie z KochamRawe.pl Piotr Irla, burmistrz Rawy Mazowieckiej.

Tegoroczne Dni Rawy będą imprezą dwudniową. Pierwszego dnia (sobota, 8 czerwca) wystąpią Brathanki i Łukasz Zagrobelny.

– Drugi dzień chcemy poświecić całym rodzinom i pokazaniu naszego dorobku artystycznego, zwłaszcza dzieci i młodzieży, ale nie zabraknie też koncertów – zapowiada burmistrz.

Młodzi mieszkańcy miasta mieli możliwość w internetowych konsultacjach głosować na artystę, którego chcieliby zobaczyć na rawskiej scenie. Młodzieżowa Rada Miasta policzyła, że najwięcej osób oddało swój głos na Dawida Kwiatkowskiego (356 głosów). Na kolejnych pozycjach znaleźli się: Felivers (239), Dawid Podsiadło (148), Paweł Domagała (125), Bartek Kaszuba (68).

Ostatecznie w Rawie (9 czerwca) wystąpią zespoły: Felivers, a na zakończenie imprezy Papa D.

– Większość gwiazd, które chcielibyśmy zaprosić na Dni Rawy, ma już zajęte terminy. Aby uniknąć w przyszłości podobnej sytuacji, organizację przyszłorocznego święta naszego miasta chcemy rozpocząć zaraz po zakończeniu tegorocznej imprezy – zapowiada wiceburmistrz Artur Piotrowski.

Konkurs literacki dla dzieci i młodzieży z Rawy Mazowieckiej i całego Powiatu Rawskiego>>>

Tworzymy poczet stu rawian na stulecie niepodległości. Zgłoszenia tylko do 28 lutego>>>

Znajdź nas na KochamRawePLZobacz profil
Podziel się

About the author