Categories Miasto

3-letnia dziewczynka bez ubrań i butów na ul. Skierniewickiej w Rawie. Finał poszukiwań

Szczęśliwie zakończyły się poszukiwania małej dziewczynki z Rawy Mazowieckiej. Spacerujące z psem dziecko bez ubrań i butów, zauważyły dwie kobiety jadące samochodem. Policjanci odwieźli 3-latkę do domu.

27 lipca 2021 roku około godziny 14.00 do rawskiej komendy policji zadzwoniła roztrzęsiona babcia.

Płacząc do słuchawki, powiedziała, że zaginęła jej 3-letnia wnuczka, którą się opiekowała. Dyżurny natychmiast podniósł alarm w całej jednostce.

Wszystkie patrole policji zostały skierowane do poszukiwań. W tym czasie jedna z kierujących jadących ulicą Skierniewicką w Rawie zauważyła małą dziewczynkę z psem idącą chodnikiem.

Dziecko było bez ubrań i butów. Kobieta nie widząc żadnego opiekuna, zatrzymała się aby pomóc maluchowi. Zaledwie po chwili dotarł do nich także patrol.

3-latka na widok policjantki rzuciła się jej na szyję.

Radiowozem z uśmiechem na twarzy, cała i zdrowa została odwieziona do babci.

Funkcjonariusze ustalili, że dziecko wymknęło się z podwórka, gdy babcia na chwilę weszła do domu, a mama była w pracy. Dziewczynka powiedziała mundurowym, że pobiegła za motylkiem i chciała iść do dzieci na plac zabaw. Dzięki temu, że najbliżsi nie straszą swojej pociechy policjantami, dziecko bez obaw , szczęśliwe zostało przewiezione przez mundurowych do domu.

Na duże podziękowania zasługują mieszkanki Rawy, które widząc małe dziecko w niebezpiecznej sytuacji natychmiast zareagowały. Ważne jest również tłumaczenie dziecku, że zawsze może podejść do policjanta i znajdzie u niego pomoc. Pamiętajmy, że na rodzicach lub opiekunach ciąży obowiązek chronić dzieci przed niebezpieczeństwem, oraz nie dopuszczać do sytuacji, w których może być zagrożone życie albo zdrowie pociechy.

Źródło: Komenda Powiatowa Policji w Rawie Mazowieckiej

Znajdź nas na KochamRawePLZobacz profil
Podziel się

About the author