Ogłoszenia Rawa gazeta Głos Rawy kocham Rawę
Categories Miasto

600 kolarzy uczestniczyło w Mistrzostwach Polski Masters i Cyklosport nad Zalewem Tatar

20 czerwca odbyły się Mistrzostwa Polski Masters i Cyklosport ze startu wspólnego w kolarstwie szosowym. To najważniejsza kolarska impreza dla amatorów, która po kilkudziesięciu latach odbyła się na ziemi łódzkiej, a dokładniej w Rawie Mazowieckiej.

Niemal 600 kolarzy, żar lejący się z nieba, urokliwa trasa wokół Zalewu Tatar oraz zażarta walka od startu do końcowej kreski, tak w skrócie można opisać rozgrywane w niedzielę zawody w Rawie Mazowieckiej.

Rywalizacja przebiegała na dwóch rundach dłuższej – 37 kilometrów i krótszej 28 kilometrów, w zależności od kategorii wiekowej zawodnicy mieli do przejechania odpowiednią liczbę rund. Punktualnie o 9:00 na trasę wyruszyli uczestnicy Mistrzostw Polski dla amatorów, z całej grupy najszybciej zameldował się zawodnik z kategorii M3 Dominik Świtalski, wśród pań najszybsza była Agata Mikołajczyk z MORE Women’s Team.

Chwilę później rozpoczęły się Mistrzostwa Polski Masters i Cyklosport. Tam jak zwykle nie zabrakło wielu znanych kolarskich nazwisk jak chociażby Stanisław Paterek, Lechosław Michalak, czy wśród kobiet Anna Rząsowska.

Zróżnicowana trasa sprawiała, że potrafiła obnażyć wszelkie słabości, a na mecie jako pierwsi meldowali się najlepsi z najlepszych.

– Dziękujemy wszystkim uczestnikom mistrzostw za piękną sportową walkę. Teraz czeka nas krótka wakacyjna przerwa. A już 25 lipca wracamy z naszym cyklem ŻTC BIKE RACE. W ostatnią niedzielę lipca widzimy się w Białej Rawskiej. Serdecznie zapraszam! – mówi dyrektor zawodów, Wojciech Pawelec.

Znajdź nas na KochamRawePLZobacz profil
Podziel się

About the author