Categories Bez kategorii

Alex Jones ma zapłacić prawie 1 mld dolaród zadośćuczynienia rodzinom ofiar

Alex Jones skazany miliard dolarów Connecticut Sandy Hook

Alex Jones w swoim serwisie internetowym InfoWars propagował teorie spiskowe dotyczące strzelaniny w szkole Sandy Hook w Newtown. Ma zapłacić prawie 1 miliard dolarów odszkodowania.

Wydaj swoją książkę z Wydawnictwem Autorskim i podążaj za marzeniami. Sprawdź

Sąd uznał, że Alexa Jonesa czerpał korzyści finansowe z rozpowszechniania nieprawdziwych informacji i dlatego ma zapłacić rodzinom ofiar odszkodowanie w wysokości prawie miliarda dolarów.

Alex Jones był już skazany, ale kara opiewała na dużo niższą kwotę

Jak przypominają media Alex Jones był już w tym roku skazany. Wówczas miał zapłacić rodzinom niespełna 50 mln dolarów odszkodowania. Wyrok z sierpnia tego roku dotyczył jednak jedynie kilku poszkodowanych rodzin.

Obecny wyrok sądu dotyczy odszkodowania dla wszystkich pokrzywdzonych rodzin. Dlatego kwota zadośćuczynienia jest tak wysoka.

Sądowa ława przysięgłych uznała, że Alex Jones i jego InfoWars za pomówienia muszą zapłacić rodzinom masakry w szkole Sandy Hook łącznie 965 mln dolarów odszkodowania.

Za jakie działania został skazany Alex Jones?

Jak przypominają media Alex Jones przez lata propagował tezę, że masakra w szkole podstawowej Sandy Hook była mistyfikacją, by odebrać Amerykanom prawa do posiadania broni, a rodzice dzieci byli wynajętymi aktorami.

W wyniku głoszonych kłamstw rodzice byli wielokrotnie nękani i zastraszani przez zwolenników teorii.

Jones jest jednym z najbardziej znanych w USA propagatorem teorii spiskowych, w które wierzy duża część społeczeństwa.

Alex Jones dzięki publikacjom w swoim serwisie zarabiał krocie

Kwota odszkodowania dla rodzin jest tak wysoka, nie tylko dlatego, że Alex Jones oczerniał członków rodzin osób, które zginęły w masakrze, ale także czerpał korzyści majątkowe z ruchu w swoim serwisie internetowym InfoWars.

Taką argumentacje przedstawiali adwokaci poszkodowanych rodzin.

Strzelanina w szkole podstawowej Sandy Hook w Newtown w stanie Connecticut

Do masakry w szkole podstawowej Sandy Hook w Newtown w stanie Connecticut doszło 14 grudnia 2012 roku. 20-letni Adam Lanza zabił wtedy 26 osób w tym 20 dzieci w wieku 6 i 7 lat. Wcześniej zamordował swoją matkę, a ostatecznie, w wyniku policyjnej obławy sam popełnił samobójstwo.

Znajdź nas na KochamRawePLZobacz profil
Podziel się

About the author