Categories Powiat

Bezpłatna cytologia w Rawie Mazowieckiej i w Białej Rawskiej

8 marca Panie w ramach programu profilaktyki raka szyjki macicy będą mogły skorzystać bezpłatnie i bez zapisów z badań cytologicznych w Rawie Mazowieckiej w przychodni RAW-MEDICA i w Białej Rawskiej w przychodni Eskulap. Wystarczy mieć ze sobą dowód osobisty.

Program profilaktyki raka szyjki macicy skierowany jest do kobiet wieku 25–59 lat, które są zdrowe i nie odczuwają żadnych dolegliwości. Cytologię można wykonać, jeśli pacjentka nie robiła jej w ciągu ostatnich trzech lat.

Badanie cytologiczne to skuteczne, bezbolesne i bezpieczne badanie komórek z szyjki macicy. Wykrywa stany przednowotworowe i nowotworowe szyjki macicy, w czasie kiedy nie ma żadnych objawów.

Po badaniu pacjentka dowie się, czy jest w grupie ryzyka zachorowania na raka szyjki macicy. Rak szyjki macicy nieleczony rozwija się wiele lat, udaremnia plany macierzyńskie i, niestety, w zaawansowanym stadium uśmierca.

Do cytologii namawia Kasia Grabowska, aktorka, gwiazda serialu TVN „Zakochani po uszy”, absolwentka łódzkiej Filmówki oraz przyszłe położne wraz z wykładowczynią dr n. med B. Rudnicką.

Wystarczy 8 marca wybrać się do przychodni RAW-MIEDICA w Rawie Mazowieckiej lub przychodni Eskulap w Białej Rawskiej.

 

Znajdź nas na KochamRawePLZobacz profil
Podziel się

About the author