ubezpieczenia Rawa Mazowiecka
Categories Powiat

Biała Rawska: Inwestycje ruszyły pełną parą. Niebawem tężnia solankowa

Inwestycje drogowe i wodociągowe są już realizowane na terenie miasta i gm. Biała Rawska. Rozpoczynają się prace wykończeniowe świetlicy w Niemirowicach, a jeszcze w te wakacje w Białej Rawskiej powstanie tężnia solankowa.

Dobiega końca, rozpoczęta w ubiegłym roku, termomodernizacja budynku użyteczności publicznej przy ul. Mickiewicza w Białej Rawskiej. Mowa tu o budynku, w którym znajduje się m.in. ośrodek zdrowia. – Wykonywany jest m.in. remont instalacji centralnego ogrzewania i docieplenie ścian – mówi w rozmowie z KochamRawe.pl Wacław Jacek Adamczyk burmistrz Białej Rawskiej.

Podkreśla, że tą dużą i ważną dla miasta inwestycję udało się zrealizować dzięki pozyskanej dotacji z środków zewnętrznych.

Cieszyć się mogą także mieszkańcy Niemirowic. Władze gminy rozstrzygnęły już przetarg i wybrały firmę, która wykona prace wykończeniowe w nowej świetlicy wiejskiej. W najbliższych tygodniach w świetlicy zostanie m.in. położona instalacja elektryczna, płytki, tynki, biała armatura. Burmistrz Adamczyk deklaruje, że prace zakończą się do jesieni, tak aby jeszcze w tym roku z nowej świetlicy mogli skorzystać mieszkańcy.

Zakończyła się budowa dwóch odcinków sieci wodociągowej. Pierwszy odcinek połączył ul. Mickiewicza z ul. Topolową. – Jest to dość newralgiczny punkt naszej sieci wodociągowej. Dość często dochodziło tam do awarii. Po tej inwestycji, nawet w przypadku wystąpienia awarii w ul. Topolowej wodociąg wciąż będzie mógł funkcjonować, a woda bez przerw będzie docierać do mieszkańców gminy – wyjaśnia Jacek Adamczyk.

Podobna inwestycja została wykonana na wodociągu łączącym ul. Kolejową z miejscowością Stara Wieś. Dzięki tej inwestycji zniknie problem niskiego ciśnienia w wodociągu, który zasila okoliczne miejscowości.

Najprawdopodobniej niebawem rozpocznie się budowa ścieżki edukacyjnej wraz z tężnią solankową na terenie OSiR w Białej.

Bialski samorząd złożył już do starostwa wniosek o zezwolenie na budowę i czeka na decyzję. Wniosek o dofinansowanie tej inwestycji trafił już także do WFOŚiGW w Łodzi. Lokalne władze mają nadzieję, że uda się otrzymać na ten cel dotację. – Raczej nie uda się zrealizować tej inwestycji przed wakacjami, ale myślę, że w wakacje zostanie ona zrealizowana – podkreśla burmistrz Białej Rawskiej.

Jak pisaliśmy w poprzednim wydaniu naszej gazety Biała Rawska otrzymała z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg 606 tys. zł dofinansowania na remont dwóch odcinków drogi gminnej Chrząszczew – Franopol. Władze gminy chcą tam położyć nakładkę betonową o grubości 4 cm.

Burmistrz Adamczyk zauważa, że jest to często uczęszczany odcinek drogi, z którego korzystają m.in. mieszkańcy Chrząszczewa, Nart czy Zakrzewa.

– O potrzebie modernizacji tej drogi rozmawialiśmy z radnymi przynajmniej od kilku lat, ale nie udawało się nam pozyskać dofinansowania. Teraz pieniądze się pojawiły, dlatego niebawem przystępujemy do realizacji tej inwestycji – tłumaczy Adamczyk. – Inwestycja na pewno zostanie wykonana do jesieni, a więc w czasie kiedy sprzyjają tego typu pracom warunki atmosferyczne – dodaje burmistrz.

Bialski samorząd przygotowuje się do kolejnych procedur przetargowych, przede wszystkim związanych z inwestycjami drogowymi na terenie gminy. Mowa zarówno o nowych nakładkach jak i zakupie kruszywa. Które drogi na terenie gm. Biała Rawska będą modernizowane – o tym na pewno będziemy pisać w kolejnych wydaniach bezpłatnej gazety „KochamRawe.pl – magazyn opinii”.

Znajdź nas na KochamRawePLZobacz profil
Podziel się

About the author