Categories Miasto

Cezary Zamana zaprasza na Cisowianka Mazovia MTB Marathon w Rawie Mazowieckiej

Na sam koniec lata warto wykrzesać z siebie jeszcze energię, by stanąć na starcie maratonu Mazovii organizowanego w Rawie Mazowieckiej. Mimo obłędnie wyglądających i zachęcających do relaksu krajobrazów, trasy wokół Zalewu Tatar zmuszą do intensywnej pracy nóg. Start 18 września. Patronat medialny nad imprezą sprawuje serwis KochamRawe.pl

Mieszkańcy Rawy mają start za darmo na dystansie Hobby (dla dzieci) oraz 50% rabatu na dystansie FIT i PRO (dla dorosłych). Link do zapisów https://sts-live.pl/zamanagroup/Event/Details/234

Aby skorzystać z rabatu należy albo zgłosić się do biura zawodów w dniu zawodów lub skorzystać z kodów online rabatowych, które od poniedziałku będzie można odebrać z Urzędu Miasta Rawy Mazowieckiej. Kod będzie można zrealizować wpisując go na formularzu online.

Kończy się lato, kończy się i rowerowy intensywny sezon. Ale nic nie wskazuje na to, aby pasjonatom kolarstwa górskiego kończyły się siły. Widać to po zwiększającej się codziennie liczbie śmiałków zapisujących się na wrześniowy maraton w Rawie Mazowieckiej. Widać, że w kolarskiej społeczności jest energia i moc, by zmierzyć się z rawskimi trasami przyszykowanymi przez Cezarego Zamanę. Do pokonania będą trzy dystanse: Pro, Fit i Hobby. Różnić się będą one długością i poziomem trudności, ale nie braknie wspólnych mianowników. Poza tym, że łączy je mistrzowska ręka Cezarego Zamany, który jest autorem każdej z tras, to podobieństw jest więcej. A do najważniejszych należą Zalew Tatar oraz Las Księżowolski, gdzie ścigać się będzie peleton Mazovii. Przełom pór roku sprawi, że w przyrodzie intensywnych kolorów nie braknie.

Nie braknie też intensywnych momentów na samym maratonie. Przed zawodniczkami i zawodnikami sporo płaskich odcinków, na których będzie można rozwinąć imponującą prędkość. Zwolnić trzeba będzie na piaszczystych fragmentach, które wprowadzą urozmaicenie w peletonie. Wysokie tempo jazdy niełatwo będzie utrzymać na mniej lub bardziej stromych podjazdach. Wraz z tempem rwać się będzie sam peleton, dzieląc się na coraz to mniejsze i mniejsze grupy kolarzy. Profil trasy będzie zaskakująco interwałowy – trzeba szykować się na częste strome podjazdy oraz techniczne zjazdy. Walki o jak najlepszy czas można być pewnym – wszak będzie to przedostatni maraton Mazovii w jej jubileuszowym, osiemnastym sezonie. Nie wolno będzie więc odpuścić, jeśli na poważnie myśli się o dobrym miejscu w klasyfikacji generalnej.

Zaciętej walki nie będzie za to podczas darmowych rowerowych zawodów organizowanych dla dzieci do szóstego roku życia. Tam będzie za to mnóstwo radości, zabawy i uśmiechów. Zadba o to znana z telewizyjnych bajek Rybka MiniMini, która już teraz zaprasza rodziców i ich pociechy do wspólnego ścigania się na bezpiecznych trasach.

„W Rawie Mazowieckiej już kolejny raz organizuję swój maraton. To dlatego, że oprócz urokliwych krajobrazów i dużego potencjału okolic do wytyczania mocnych, zapadających w pamięć tras MTB, znajduję tutaj ludzi życzliwie nastawionych do rowerowych sportów. Dzięki zaangażowaniu lokalnych władz wiem, że mogę zagwarantować zawodnikom najlepsze warunki do ścigania się” – tak o współpracy z samorządem Rawy Mazowieckiej opowiada Cezary Zamana, dyrektor sportowy Cisowianka Mazovia MTB Marathon oraz triumfator Tour de Pologne z 2003 roku.

Znakomitą wiadomością dla mieszkańców Rawy Mazowieckiej będą przysługujące im rabaty. Za darmo wystartują oni na dystansie Hobby (dla dzieci), a za start na dystansach Pro i Fit (dla dorosłych) zapłacą tylko połowę obowiązującej ceny. Aby skorzystać z rabatu należy albo zgłosić się do biura zawodów w dniu zawodów lub skorzystać z rabatowych kodów online, które od poniedziałku 12 września będzie można odebrać z Urzędu Miasta Rawy Mazowieckiej. Kod będzie można zrealizować wpisując go na formularzu online (https://sts-live.pl/zamanagroup/Event/Details/234).

Biuro zawodów zlokalizowane będzie przy Zalewie Tatar (ul. Tatar 1A). To tam będzie można zapisać się na zawody w dniu maratonu. Wszystkie informacje o maratonie, a także system zapisów można znaleźć tutaj: https://mazoviamtb.pl/rawa-mazowiecka/

PROGRAM ZAWODÓW RAWA MAZOWIECKA CISOWIANKA MAZOVIA MTB MARATHON

niedziela 18.09.2022

Biuro zawodów, miasteczko sportowe, start i meta będzie znajdowało się nad Zalewem Tatar przy ulicy Tatar 1A.

• 9:00-16:00 – obsługa biura zawodów

Starty

• 10:30 – start dystansu Hobby
• 11.30 – start dystansów Fit, PRO
• 11:45 – zawody Mini Mini

Dekoracje

• 12:00 – dekoracja dystansu Hobby
• 14:00 – dekoracja dystansu Fit
• 14:45- dekoracja dystansu Pro
*podane godziny są godzinami orientacyjnymi

Znajdź nas na KochamRawePLZobacz profil
Podziel się

About the author