Categories Miasto

Druga Rawska Wigilia już 22 grudnia przed rawskim domem kultury

Po raz drugi w Rawie Mazowieckiej odbędzie się miejska Wigilia. W ubiegłym roku uczestnicy wigilijnego spotkania mogli przełamać się opłatkiem i złożyć sobie życzenia, wspólnie kolędować, a na koniec skosztować potraw serwowanych przez lokalnych restauratorów. W bieżącym roku, ze względu na zagrożenie epidemiczne, Rawska Wigilia będzie miała nieco inny charakter.

Przewodnicząca Rady Miasta Grażyna Dębska oraz Burmistrz Miasta Piotr Irla zapraszają rawian 22 grudnia przed Miejski Dom Kultury. W godz. 15-18 będą rozdawane zestawy wigilijne. Nie będziemy ich kosztować, jak w ubiegłym roku, na miejscu tylko zabierzemy je do domu. Tam podzielimy się nimi z domownikami.

Nasze spotkanie wigilijne jest okazją spotkania świątecznego, odczuwania wspólnoty, ale jest również formą wsparcia naszych restauratorów. W ubiegłym roku byli oni sponsorami naszego spotkania, w bieżącym roku to na zlecenie miasta restauratorzy przygotowują zestawy wigilijne dla mieszkańców.

W trakcie naszego spotkania wigilijnego pamiętajmy o bezwzględnym założeniu maseczki, zachowaniu dystansu i dezynfekcji rąk. Nasze zdrowie i życie jest bowiem najważniejsze. Pamiętajmy również o seniorach, osobach w kwarantannie czy izolacji, byśmy nie pozostawili ich samym sobie na czas świąt.

Gorąco zachęcamy wszystkich mieszkańców do udziału w Rawskiej Wigilii. Niech te święta będą zdrowe, spokojne i szczęśliwe dla wszystkich.

*Materiał powstał przy współpracy z Urzędem Miasta Rawa Mazowiecka.

Znajdź nas na KochamRawePLZobacz profil
Podziel się

About the author