Categories Powiat

Gm. Cielądz: 15-latek ukradł fiata punto i zabrał znajomych na przejażdżkę

W Kaleniu koło Rawy Mazowieckiej policjanci zauważyli skradzione pomarańczowe punto. Policjanci próbowali zatrzymać samochód, jednak kierujący fiatem nie zatrzymał się i zaczął uciekać. Został zatrzymany w miejscowości Podskarbice Szlachecki. Teraz 15-latek będzie się tłumaczył przed sądem rodzinnym.

W niedzielę, 5 czerwca 2022 roku, około godziny 9:00 dyżurny rawskiej komendy otrzymał zgłoszenie dotyczące kradzieży fiata punto z posesji na terenie gminy Cielądz.

Policjanci od początku przypuszczali, że sprawcą tej kradzieży był 15-latek mieszkający w tej samej miejscowości. Właściciele skradzionego samochodu również nie mieli większych wątpliwości co do sprawcy.

Informacja o skradzionym pojeździe przekazana została wszystkim patrolom.

Policjanci równolegle przesłuchiwali świadków i sprawdzali wszystkie uzyskane informacje mogące doprowadzić do ustalenia miejsca pobytu i zatrzymania nieletniego.

Praca rawskich kryminalnych, ich determinacja oraz dobre rozpoznanie terenu przyniosły oczekiwany efekt.

Po godzinie 14:00 w miejscowości Kaleń niedaleko Rawy Mazowieckiej policjanci zauważyli skradzione pomarańczowe punto.

Policjanci użyli sygnałów świetlnych i dźwiękowych w celu zatrzymania samochodu. Jednak widząc funkcjonariuszy, kierujący fiatem nie zatrzymał się i zaczął uciekać. Kryminalni podjęli pościg.

Po kilku kilometrach kierujący punto zjechał w polną drogę w miejscowości Podskarbice Szlachecki i tam został zatrzymany.

Policjanci nie byli zdziwieni, że za kierownicą skradzionego fiata siedział 15-letni mieszkaniec gminy Cielądz.

W pojeździe znajdowało się również czworo jego rówieśników.

Wiedzieli oni, że samochód został skradziony, a ich kolega nie posiadał prawa jazdy. Mimo tego nie mieli oporów, żeby pojechać z nim na przejażdżkę.

Nieletni odpowie teraz między innymi za kradzież samochodu, niezatrzymanie się do kontroli oraz jazdę bez uprawnień. O jego dalszym losie zadecyduje sąd rodzinny.

Źródło: mł. asp. Małgorzata Lewandowska KPP

KREDYTY i POŻYCZKI w Rawie Mazowieckiej. Tel. 507 72 98 01

 

Znajdź nas na KochamRawePLZobacz profil
Podziel się

About the author