Categories Powiat

Gm. Rawa: Nagrodzeni z okazji Narodowego Święta Niepodległości

Z okazji Narodowego Święta Niepodległości, w siedzibie Komendy Wojewódzkiej Państwowej Straży Pożarnej w Łodzi odbyła się uroczysta zbiórka z udziałem:

Wojewody Łódzkiego Karola Młynarczyka Zastępcy Komendanta Głównego Państwowej Straży Pożarnej nadbryg. Krzysztofa Hejduka Komendanta Wojewódzkiego Państwowej Straży Pożarnej w Łodzi nadbryg. Grzegorza Janowskiego członków PSP i druhów OSP.

Podczas wydarzenia, w imieniu Prezydenta RP Andrzeja Dudy oraz Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji Wojewoda Łódzki Karol Młynarczyk wspólnie z Zastępcą Komendanta Głównego Państwowej Straży Pożarnej nadbryg. Krzysztofem Hejdukiem wręczyli odznaczenia państwowe.

„Krzyżem św. Floriana” odznaczeni zostali zasłużeni i wyróżniający się członkowie Straży, „Medalem za długoletnią służbę” – osoby, które sumiennie wykonują swoje obowiązki. Wręczone zostały także „Złote, Srebrne i Brązowe Odznaki Zasłużonych dla Ochrony Przeciwpożarowej”.

Obecni na uroczystości: Wójt Gminy Rawa Mazowiecka Michał Michalik oraz Zastępca Wójta Paweł Jakubowski odebrali z rąk nadbryg. Krzysztofa Hejduka Odznaki Świętego Floriana “Za zasługi dla społeczności lokalnej”. Były to jedyne osoby z terenu Powiatu Rawskiego, członkowie Ochotniczej Straży Pożarnej, uhonorowane podczas tej uroczystości.

Odznakę Świętego Floriana „Za zasługi dla społeczności lokalnej”, przyznaje się osobom wyróżniającym się w podejmowaniu działań w celu ochrony życia, zdrowia, mienia lub środowiska, wyłącznie członkom OSP. Od­znaka Świętego Floriana jest polskim odzna­czeniem cywilnym, nadawanym przez ministra właściwego do spraw wewnętrznych za czyny podejmowane w ramach służby, jak i poza nią.

Materiał powstał przy współpracy z Gmina Rawa Mazowiecka.

Pożyczka na cudze dane

Znajdź nas na KochamRawePLZobacz profil
Podziel się

About the author