Categories Powiat

Gmina Rawa: Barwne zakończenie “Rawskich Inicjatyw Lokalnych”

Trudno w Barwnej Gminie Rawa Mazowiecka wyobrazić sobie projekt kulturalny bez promocji tego co w naszej gminie najcenniejsze i najpiękniejsze.

Ostatnim spotkaniem tegorocznej edycji projektu #RawskieInicjatywyLokalne2023 były warsztaty bibułkarstwa w Kurzeszynie, które poprowadziła Pani Janina Kwiatkowska- gospodyni z Zagrody Kwiatkowej w Wilkowicach, będącej zarazem jednym z przystanków turystycznych Barwna Gmina Rawa Mazowiecka.

Niezwykła pasja Pani Janiny do wykonywania pięknych kwiatów, wśród których zdecydowany prym wiodą róże stała się przedmiotem wspólnej pracy i niemałej satysfakcji Pań z Koła Gospodyń Wiejskich w Kurzeszynie.

I choć w zgodnej opinii uczestniczek warsztatów, takie rękodzieło wymaga dużej dozy cierpliwości i wytrwałości, to efekty pracy są tego warte.

#RawskieInicjatywyLokalne2023 obejmowały realizację 5 przedsięwzięć kulturalnych zgłoszonych przez mieszkańców miejscowości: Konopnica, Kurzeszyn, Niwna, Rossocha i Wilkowice.

Projekt był realizowany od sierpnia do listopada br. W ramach inicjatyw społecznych odbyły się: trzy pikniki plenerowe, trzy zajęcia warsztatowe (rękodzielnicze) i jedno spotkanie historyczne.

Materiał powstał przy współpracy z Urzędem Gminy Rawa Mazowiecka

Pożyczka na cudze dane

Znajdź nas na KochamRawePLZobacz profil
Podziel się

About the author