Categories Powiat

Gmina Rawa dba o zabytki. Nagroda za renowację kapliczki przydrożnej – Podlas

zabytki gmina Rawa kapliczki kocham rawę

20 czerwca w siedzibie Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego Wójt Gminy Michał Michalik z zastępcą Pawłem Jakubowskim odebrali wyróżnienie w konkursie “Zabytek Zadbany” w kategorii architektury i budownictwa drewnianego za przeprowadzoną renowację kapliczki przydrożnej w miejscowości Podlas.

„Zabytek Zadbany” to ogólnopolski konkurs Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Generalnego Konserwatora Zabytków, którego procedurę organizacyjną prowadzi Narodowy Instytut Dziedzictwa. Jego głównym celem jest promocja i upowszechnianie najlepszych prac konserwatorskich, budowlanych, rewitalizacyjnych i adaptacyjnych zrealizowanych zgodnie z najważniejszymi standardami badawczymi i wykonawczymi.

Konkurs szczyci się wieloletnią tradycją – po raz pierwszy ogłoszony został blisko 50 lat temu. Corocznie o miano laureatów i wyróżnionych ubiegać się mogą właściciele i zarządcy zabytkowych nieruchomości, którzy wzorowo i konsekwentnie prowadzą działania – badawcze, rewitalizacyjne, konserwatorskie i budowlane.

Gmina Rawa Mazowiecka znalazła się w elitarnym gronie 17 wyróżnionych inwestycji.

*Materiał powstał przy współpracy z Urzędem Gminy Rawa Mazowiecka

Znajdź nas na KochamRawePLZobacz profil
Podziel się

About the author