Categories Miasto

Hala Tatar w Rawie niebawem będzie jak nowa. Trwa generalny remont hali i zaplecza

Trwa przebudowa hali sportowej Tatar. Zmieni się w niej praktycznie wszystko. Zostanie również przebudowane zaplecze i otoczenie obiektu.

Aktualnie prowadzone są prace termomodernizacyjne, które de facto sprowadziły się do budowy od podstaw nowych ścian, okien i położenia nowego dachu. Jak widać na powyższym zdjęciu znaczna część tych prac już została wykonana. Niebawem zostanie również zainstalowana fotowoltaika oraz nowe ogrzewanie hali.

Tak Hala Tatar wyglądała w listopadzie 2021 roku.
Tak Hala Tatar wyglądała w listopadzie 2021 roku.

W kolejnym etapie, który zaplanowany jest także na ten rok, prace przeniosą się do murowanego budynku, w którym znajdował się hol oraz zaplecze hali m.in. szatnie, łazienki i biura.

– Jeśli dokonujemy już tak dużej i gruntownej inwestycji, trudno nie przebudować także tej części, dostosowując ją do współczesnych standardów – podkreśla w rozmowie z KochamRawe.pl burmistrz Piotr Irla.

Włodarz Rawy chce nie tylko wyremontować zaplecze hali, ale także rozbudować ten budynek. Zostanie on podwyższony, dzięki czemu powstanie piętro, gdzie będą się mieścić dodatkowe salki np. do fitnessu.

– Chciałbym, aby ta kompleksowa przebudowa hali Tatar wraz z zapleczem, na którą długo czekali sportowcy i mieszkańcy Rawy Mazowieckiej, zakończyła się w tym roku – deklaruje burmistrz Piotr Irla.

Zdjęcie główne: Urząd Miasta Rawa Mazowiecka

Znajdź nas na KochamRawePLZobacz profil
Podziel się

About the author