Categories Bez kategorii

II edycja Rankingu Gmin Województwa Łódzkiego

W 2022 roku Fundacja Rozwoju Demokracji Lokalnej Centrum Szkoleniowe w Łodzi organizuje II edycję Rankingu Gmin Województwa Łódzkiego!

Ideą rankingu jest wyłonienie i promowanie jednostek samorządu terytorialnego województwa łódzkiego wyróżniających się pod względem rozwoju społeczno-gospodarczego. Partnerem Fundacji Rozwoju Demokracji Lokalnej Centrum Szkoleniowego w Łodzi jest Urząd Statystyczny w Łodzi.

„Fundacja prowadziła podobne rankingi w wielu miejscach w całej Polsce. Na fali tych dobrych doświadczeń rozszerzyliśmy, we współpracy z GUS, nasze rankingi na całą Polskę” — mówił Cezary Trutkowski, Prezes Zarządu FRDL podczas I Gali Rankingu Gmin Województwa Łódzkiego w grudniu 2021 r.

Celem przedsięwzięcia jest wyłonienie i promowanie gmin wyróżniających się pod względem rozwoju społeczno-gospodarczego. W ramach Rankingu ocenie poddawane są wszystkie gminy województwa łódzkiego z wyłączeniem miast na prawach powiatu.

Mamy nadzieję, że przeprowadzane analizy statystyczne staną się podstawą ważnej dyskusji zarówno nad zarządzaniem lokalnym, jak i strategicznymi kierunkami rozwoju regionu.

Uroczysta Gala Rankingu Gmin Województwa Łódzkiego odbędzie się 1 grudnia 2022 roku w Orientarium ZOO Łódź. Tego dnia poznamy wyniki Rankingu!

 

Znajdź nas na KochamRawePLZobacz profil
Podziel się

About the author