Categories Bez kategorii

Jak udekorować tort weselny?

Stare porzekadła mówią, że obecność tortu weselnego na przyjęciu ma przynieść państwu młodym długie i szczęśliwe życie. Choć nie każdy wierzy przesądy, to ten deser na stałe zagościł na imprezach ślubnych. Często stanowi on jeden z głównych punktów imprezy, dlatego tak ważne jest, aby zachwycał nie tylko smakiem, ale także stroną wizualną. Jak udekorować tort weselny, który będzie rajem nie tylko dla podniebienia, ale także dla oczu?

Konsekwencja to podstawa

Każda para organizująca swoje przyjęcie weselne wybiera styl, w jakim ma być ono zorganizowane. Do tej koncepcji należy także dopasować tort. Nie ma nic gorszego niż impreza w stylu rustykalnym, na którą wjeżdża bajkowe ciasto. Jeśli nie wiemy, jaki wzór będzie najlepiej pasował do założeń całego przyjęcia, wówczas warto zapytać o radę doświadczonego cukiernika, np. https://www.art.sarzynski.com.pl/oferta/wesele/torty-weselne Taka osoba widziała i wykonała już wiele realizacji, dlatego sprawnie przedstawi nam ciekawe propozycje, z których dużo łatwiej będzie wybrać coś dla siebie. Choć jeszcze do niedawna wiele par decydowało się na umieszczenie figurek nowożeńców na wierzchu tortu, obecnie coraz częściej odchodzi się od tego trendu.

Nie tylko wygląd się liczy

Spójna kompozycja jest bardzo istotna, jednak jeśli nie będzie stworzona z odpowiednich elementów, wówczas nawet najpiękniejsze motywy zostaną przyćmione. Coś, czego zdecydowanie warto unikać w przypadku tego typu kompozycji, to tony sztucznego lukru oraz innych niejadalnych dodatków. Dużo lepiej postawić na ciekawe wzory z bitej śmietany czy dobrego ciasta, których rozgryzienie nie spowoduje grymasu na twarzy gości. Jeśli natomiast stworzenie kompozycji z naturalnych składników nie jest możliwe, należy pamiętać, aby usunąć wszelkie niesmaczne dodatki przed podaniem deseru gościom. Świetnym elementem deserów mogą także okazać się owoce. Ich różnorodność sprawia, że przygotowanie ciekawej kompozycji na torcie nie będzie trudnym zadaniem dla doświadczonego cukiernika.

*Artykuł sponsorowany.

Znajdź nas na KochamRawePLZobacz profil
Podziel się

About the author