ubezpieczenia Rawa Mazowiecka
Categories Bez kategorii

Jaki oczyszczacz powietrza wybrać?

Jakość powietrza w Polsce nie jest na zadowalającym poziomie. W wielu miastach w naszym kraju dopuszczalna norma zanieczyszczeń zostaje kilkakrotnie przekroczona. Zła jakość powietrza to nie tylko wina smogu i spalin samochodowych. Groźne są także wirusy, bakterie i alergeny znajdujące się w powietrzu. Niestety ilość szkodliwych substancji w pomieszczeniu może się nawet okazać większa niż na zewnątrz. W mieszkaniach jesteśmy stale narażeni na kurz, sierść zwierząt, pyłki czy zarodniki pleśni i grzybów. Posiadasz biuro, pomieszczenie typu open-space lub ogromny salon i chcesz, aby powietrze zawsze było tam pozbawione zanieczyszczeń? Jaki oczyszczacz powietrza wybrać?

Na co zwrócić szczególną uwagę?

Przy wyborze oczyszczacza należy się kierować przede wszystkim powierzchnią pomieszczenia, w którym będzie stał oczyszczacz oraz rodzajami filtra. Najskuteczniejszymi są filtry HEPA. Niektóre z oczyszczaczy zostały wyposażone także w funkcję jonizacji oraz nawilżania. Jonizacja skutecznie usuwa wszelkie patogeny, natomiast nawilżacz tworzy odpowiedni mikroklimat w pomieszczeniu. Oczyszczacze powietrza 3w1 gwarantują filtrację powietrza na wysokim poziomie.

Oczyszczacz powietrza – mały, ale wydajny!

Niewielki oczyszczacz powietrza Sharp FP-J30 to doskonałe rozwiązanie do pomieszczeń z znacznie ograniczoną wolną przestrzenią. Pomimo minimalistycznego wyglądu, urządzenie jest bardzo wydajne (180 m³/h). Sharp FP-J30 doskonale oczyści powietrze w małych pokojach o powierzchni do 22 m². Model ten został pozbawiony funkcji nawilżania powietrza. Oprócz swojej podstawowej roli oczyszczacz spełnia także funkcję jonizatora powietrza. Generator jonów Plasmacluster wytwarza, a następnie wypuszcza do otoczenia dodatnio i ujemnie naładowane jony, który usuwają wirusy, bakterie czy zarodniki pleśni i grzybów.

Powietrze filtrowane jest za pomocą filtra wstępnego, filtra z węglem aktywnym oraz filtra HEPA H13. W oczyszczaczu Sharp FP-J30 w trybie manualnym możemy użyć jednego z trzech trybów – MAX, MED lub SLEEP. Tryb SLEEP ogranicza głośność pracy do minimum, a wszelkie podświetlenia zostają przygaszone. Możemy także skorzystać z trybu Clean Ion Shower, czyli intensywnego, 60-minutowego programu oczyszczania i jonizacji powietrza. O konieczności wyczyszczenia zestawu filtracyjnego poinformuje nas wskaźnik konserwacji filtrów.

A może urządzenie 3w1?

Sharp KC-D40 to oczyszczacz powietrza, który za sprawą wydajności na poziomie 216 m³/h jest w stanie skutecznie oczyścić powietrze w pomieszczeniu o powierzchni do 26 m². Urządzenie pełni także funkcję nawilżania i jonizacji powietrza. Technologia Plasmacluster działa na zasadzie wytwarzania ujemnie i dodatnio naładowanych jonów, które zostają wypuszczane do otoczenia i niszczą napotkane na swojej drodze patogeny. Bogate wyposażenie sprawia, że użytkowanie z urządzenia jest bardzo komfortowe. Funkcja nawilżania przypadnie do gustu osobom, które mają problem z suchym powietrzem w swoim mieszkaniu. Do procesu nawilżania wykorzystano higrometr, filtr nawilżacza i zbiornik na wodę. Pojemność zbiornika wynosi 2.5 l, co w zupełności wystarczy na długą pracę np. przez całą noc. Każdy oczyszczacz powietrza marki Sharp został wyposażony w innowacyjną technologię Plasmacluster. Generator jonów Plasmacluster High Density 7000 wytwarza, a następnie uwalnia do otoczenia ujemnie i dodatnio naładowane jony, które neutralizują wirusy oraz cząstki o wielkości nawet 0,01 mikrona.

Podsumowanie – Jaki oczyszczacz powietrza wybrać?

Przed zakupem oczyszczacza powietrza warto przeanalizować pewne rzeczy. Przede wszystkim jaka jest powierzchnia pomieszczenia, w którym ma pracować oczyszczacz. Drugą kwestią jest rodzaj filtrów – wysokiej jakości filtry pozwolą na skuteczne wyeliminowanie najdrobniejszych zanieczyszczeń. Warto, aby oczyszczacz posiadał funkcję jonizacji powietrza. Jony wytwarzane przez generator skutecznie walczą z wirusami, bakteriami czy zarodnikami pleśni i grzybów. Jeżeli ktoś zmaga się z suchym powietrzem w mieszkaniu wtedy warto, aby urządzenie posiadało funkcję nawilżana. Podczas wyboru urządzenia należałoby także uwzględnić aspekt komfortu użytkowania, czyli poziom głośności pracy oczyszczacza czy tryby jego pracy.

 

Artykuł powstał we współpracy z GoodAIR.pl

*ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Znajdź nas na KochamRawePLZobacz profil
Podziel się

About the author