Categories Bez kategorii

Jakie ćwiczenia można wykonywać z hantlami?

Każdy bez względu na wiek powinien przynajmniej dwa razy w tygodniu uprawiać jakąś aktywność fizyczną. Nie trzeba chodzić na siłownię czy biegać kilkunastu kilometrów, a wystarczy w domowym zaciszu stworzyć kąt i tam trenować. Nie ma również konieczności kupna drogiego sprzętu, a wystarczą hantle i trochę chęci. Jak ćwiczyć z hantlami i jakie rodzaje mamy do dyspozycji?

W jakich rodzajach treningu sprawdzą się hantle?

Z hantlami można przeprowadzić trening siłowy, ale nie tylko. Są one też świetne do poprawy kondycji i wzmocnienia wszystkich partii ciała. Można przy ich użyciu wykonywać treningi aerobowe i cardio, a także wykonać trening ogólnorozwojowy lub obwodowy. Często są one używane podczas robienia przysiadów, które kształtują pośladki i nogi. Nadają się również do martwego ciągu, a dla wzmocnienia mięśni brzucha można wykonywać spacer farmera.

Najważniejsze jest to, by dobrać ciężar hantli do warunków fizycznych, wieku i kondycji, ale też i trenować regularnie. Efekty z pewnością będą widoczne już po miesiącu. Bardzo ważne jest też, by nie zaczynać od zbyt dużych ciężarów, a zwiększać je w miarę podstępów. Nie wolno zapomnieć też o rozgrzewce i rozciąganiu po treningu, aby uniknąć kontuzji.

Jak dobrać hantle do ćwiczeń?

W sklepach sportowych czy na siłowni każdy zapewne widział wiele rodzajów hantli, które różnią się między sobą nie tylko wagą, ale też i materiałem czy kształtem.

Do wyboru mamy przede wszystkim hantle wykonane z neoprenu, żeliwne, winylowe oraz bitumiczne. Dla początkujących polecane są mniejsze ciężary, a więc hantle 5 kg winylowe lub neoprenowe. Do wykonywania bardziej zaawansowanych ćwiczeń najlepiej wybrać sztangielki regulowane żeliwne, których ciężar można modyfikować w zależności od potrzeb.

Ważny jest też kształt hantli, gdyż muszą one dobrze leżeć w dłoni. Najlepszym wyborem są te z uchwytem, ale nie może być on zbyt ciasny lub za luźny, gdyż może to utrudniać trening. Najlepiej przejrzeć różne rodzaje hantli i wybrać takie, które nie będą się ślizgać, a uchwyt będzie pewny.

Jakie efekty można osiągnąć, ćwicząc z hantlami?

Trening z hantlami jest bardziej wysiłkowy, co powoduje, że można szybciej wyrzeźbić masę mięśniową, ale też i pozbyć się tkanki tłuszczowej. Efektem jest oczywiście piękna sylwetka i lepsza kondycja. Hantle nie są drogie, nie zajmują dużo miejsca i można z nimi ćwiczyć w domu. Wystarczy dwa lub trzy razy w tygodniu przeprowadzić półgodzinny trening, a już po czterech tygodniach będą widoczne pierwsze rezultaty. To idealny sposób, by w krótkim czasie wyglądać i czuć się lepiej.

Artykuł sponsorowany

Znajdź nas na KochamRawePLZobacz profil
Podziel się

About the author