Categories Miasto

Klaudia, Daria i Ola to nastoletnie bohaterki z Rawy

Trzy, nastoletnie dziewczynki bez wahania ruszyły na pomoc starszemu mężczyźnie, którzy upadł i uderzył głową w krawężnik. Za dojrzałość, odwagę i empatię otrzymały gratulacje i podziękowania z rąk burmistrza Piotra Irli i komendant KPP insp. Anny Dyśko.

Klaudia Krzemińska, Daria Krawczyk i Ola Bors – to bohaterki ostatnich dni, które wykazały się odwagą i odpowiedzialnością, udzielając pomocy osobie, która jej potrzebowała.

10 listopada ok. godz. 19 mieszkanki Rawy Mazowieckiej w wieku 13 i 14 lat zobaczyły jak starszy, nieznany im mężczyzna upada i uderza głową o krawężnik. Natychmiast ruszyły w jego kierunku. Jak później opowiadały, czuły strach, ponieważ część ulicy, na której się znajdowały, była nieoświetlona i poza nimi nie było na niej nikogo. Ale poczucie obowiązku udzielenia pomocy mężczyźnie było silniejsze. Dziewczynki sprawdziły, czy mężczyzna jest przytomny. Kiedy zobaczyły krew, a starszy pan nie reagował na ich słowa, jedna z nich próbowała wezwać pogotowie. Pozostałe chciały zatrzymać przejeżdżające samochody, aby poprosić o pomoc kogoś dorosłego.

Znajdź nas na KochamRawePLZobacz profil
Podziel się

About the author