Categories Miasto Rawa Mazowiecka

Konkurs „Elewacje centrum Rawy Mazowieckiej” – II edycja

To już druga edycja konkursu pn. „ Elewacje centrum Rawy Mazowieckiej” jaki został ogłoszony przez Burmistrza Miasta Rawa Mazowiecka Piotra Irlę.

Konkurs jest jednym z instrumentów jakie zostały przygotowane w ramach realizacji jednego z podstawowych projektów rewitalizacyjnych – Kompleksowy system wsparcia poprawy jakości zasobów mieszkaniowych. Uprawnionymi do udziału w konkursie są właściciele/współwłaściciele oraz wspólnoty mieszkaniowe budynków mieszkalnych i mieszkalno-usługowych z obszaru rewitalizacji.

Aby wziąć udział w konkursie należy:

  •  w okresie od 1 stycznia 2020 r. do 30 września 2021 r. wykonać prace remontowe elewacji frontowej budynku usytuowanego w pierzei ulicy lub placu,
  •  w terminie od 1 do 31 października 2021 r. złożyć zgłoszenie konkursowe w siedzibie Urzędu Miasta Rawa Mazowiecka,
  •  spełnić wymogi konkursu, w szczególności dotyczy to kolorystyki elewacji oraz cokołów budynku, która została wskazana w załączniku nr 5 do regulaminu konkursu.

Szczegółowe informacje na temat zasad konkursu, w tym regulamin konkursu, wzór zgłoszenia wraz z niezbędnymi załącznikami można znaleźć na stronie urzędu miasta w zakładce Dla mieszkańców/Programy/Różne. Do rozdysponowania jest pula nagród pieniężnych w wysokości 61 000 złotych.

Jeżeli budynek na obszarze rewitalizacji widnieje w dokumentach jako budynek jednorodzinny, gdzie powierzchnia użytkowa budynku nie przekracza 30% powierzchni całkowitej to osoby, które chciałyby przeprowadzić termomodernizację, mogą dodatkowo skorzystać z dofinansowania w ramach Programu Priorytetowego Czyste Powietrze. Przypominamy także o pozostałych instrumentach wprowadzonych przez Miasto. Jednym z nich jest przyjęta w grudniu 2019 r. uchwała, która daje możliwość skorzystania z niższej opłaty za zajęcie pasa drogowego niż miało to miejsce dotychczas, jeżeli zajęcie będzie dotyczyło remontu elewacji budynku. Kolejnym są dotacje, o które mogą wnioskować do Miasta Rawa Mazowiecka właściciele budynków wpisanych do rejestru zabytków.

Zachęcamy Państwa do udziału w konkursie i korzystania z innych instrumentów opracowanych w ramach projektu.

Kolorystyka akceptowana w ramach konkursu „Elewacje centrum Rawy Mazowieckiej” – wykaz kolorów w palecie RAL

Wizualizację kolorystyki elewacji i dachów – wyk. Mariusz Mikina.

*Materiał powstał przy współpracy z Urzędem Miasta Rawa Mazowiecka.

Znajdź nas na KochamRawePLZobacz profil
Podziel się

About the author