Categories Powiat

Koronawirus u posła i w rawskim szpitalu

Poseł ziemi rawskiej poinformował, że wynik jego testu na koronawirusa jest pozytywny. “Wszystkie osoby, które spotkałem w ostatnich dniach proszę aby zrobili sobie test” – prosi poseł. COVID-19 zdiagnozowano też u jednego z pacjentów rawskiego szpitala.

Przed czwartkowym Zgromadzeniem Narodowym, podczas którego nastąpi zaprzysiężenie prezydenta Andrzeja Dudy, kolejni parlamentarzyści wykonują testy na COVID-19. Wiemy już, że zakażonych koronawirusem jest trzech senatorów i jeden poseł – Dariusz Klimczak, poseł ziemi rawskiej.

“Zgodnie z zaleceniami Kancelarii Sejmu, przygotowując się do Zgromadzenia Narodowego wykonałem prewencyjnie test na koronawirusa. Okazał się niestety pozytywny. Jestem w kontakcie z Sanepidem. Wszystkie osoby, które spotkałem w ostatnich dniach proszę aby zrobili sobie test. Pozdrawiam serdecznie, trzymajcie się zdrowo!” – napisał w mediach społecznościowych poseł Polskiego Stronnictwa Ludowego.

1 sierpnia dotarła też informacja, że na oddziale wewnętrznym rawskiego szpitala znajduje się pacjent zakażony koronawirusem. Chory pacjent został przewieziony do szpitala jednoimiennego w Zgierzu. Teraz testowani będą inni pacjenci rawskiego szpitala. Na kwarantannę trafiło sześć pielęgniarek, które miały kontakt z chorym pacjentem.

W najbliższych dniach pacjenci, którzy przebywają na oddziele wewnętrznym nie będą mogli go opuścić. Zostają również wstrzymane przyjęcia.

Stan danych w powiecie na godzinę 11:00 w dniu 04.08.2020r.

Łączna liczba osób objętych kwarantanną domową: – 30
* 16 osób miasto Rawa Mazowiecka
* 8 osób gmina Rawa Mazowiecka
* 2 osoby miasto Biała Rawska
* 2 osoby gmina Cielądz
* 2 osoby gmina Regnów
Liczba osób objętych kwarantanną zorganizowaną: – 0
Liczba osób objętych izolacją domową : – 16
Liczba osób przebywających w izolacji zorganizowanej : – 0
Łączna liczba osób aktualnie objętych nadzorem epidemiologicznym: – 0
Łączna liczba osób hospitalizowanych z powodu podejrzenia/zakażenia SARS-CoV-2: – 0/3
Łączna liczba przypadków potwierdzonych laboratoryjnie z wynikiem dodatnim (od początku trwania epidemii) : – 67
Liczba ozdrowieńców: – 43
Liczba zgonów powiązanych z COVID-19: – 5

Znajdź nas na KochamRawePLZobacz profil
Podziel się

About the author