ubezpieczenia Rawa Mazowiecka
Categories Powiat

LUKS Boguszyce: Mały klub – wielkie sukcesy

Rok szkolny dopiero się zaczął, a już sportowa społeczność Rawy Mazowieckiej może pochwalić się sukcesami rawskich lekkoatletów trenujących na co dzień w klubie LUKS Boguszyce. W niedawno zakończonych Mistrzostwach Polski w najmłodszej kategorii U-16 wystartowało czworo zawodników klubu: na dystansie 100 metrów Iga Niezgoda (uczennica Szkoły Podstawowej nr 4), na dystansie 2000 metrów: Antonina Górska, Aleksandra Kuba (uczennice Katolickiego Liceum im. św. Jana Pawła II), a także Wiktor Magiera (uczeń Liceum im. Marii Skłodowskiej-Curie).

Iga Niezgoda pokazała w biegu eliminacyjnym niezwykły hart ducha, pomimo bowiem potknięcia się tuż po starcie, zdołała awansować do finału B biegu na 100 metrów. W finale Iga pokazała, że jest jedną z najlepszych zawodniczek na tym dystansie w kraju zajęła bowiem trzecie miejsce bijąc jednocześnie swój rekord życiowy, który obecnie wynosi 12,66 sek.

Antonina Górska startowała w pierwszej serii biegu na 2000 metrów, w której to serii biegły wszystkie najlepsze zawodniczki sezonu 2023 (pierwsza dziesiątka według rankingu). Jak to ma miejsce w biegach średniodystansowych żadna z zawodniczek nie chciała prowadzić biegu, dlatego też walka o medale rozegrała się na ostatnich trzech okrążeniach. Nasza ambitna i uzdolniona zawodniczka do końca walczyła o jak najlepsze miejsce. Ostatecznie Tosia zajęła bardzo wysokie, punktowane 6 miejsce, z czasem, tylko nieznacznie odbiegającym od jej rekordu życiowego – 6:52. Wynik ten, a zwłaszcza sposób w jaki go wywalczyła, pozwala bardzo optymistycznie patrzeć na jej dalszą karierę sportową.

Druga zawodniczka biegnąca na 2000 metrów Aleksandra Kuba w swoim debiucie na mistrzostwach pobiegła na miarę swoich możliwości, osiągnęła czas 7:48 i zajęła 28 miejsce. Miejsce i czas byłyby niewątpliwie lepsze, gdyby nie kontuzje w trakcie przy­gotowań do startu.

Wiktor Magiera podobnie jak i Antonina Górska startował w pierwszej serii biegu na 2000 metrów. W przeciwieństwie jednak do dziewcząt, u chłopców od razu ukształtowała się czołówka, która dyktowała mocne, ale równe tempo. Dzięki temu wielu zawodników pobiło swoje rekordy życiowe. Wiktor do końca realizował założenia taktyczne ustalone przed biegiem i dzięki temu ustanowił swój rekord życiowy – 6:08 i zajął ostatecznie miejsce 14.

Mistrzostwa Polski w kategorii U-16 były więc podsumowaniem całego, bardzo udanego sezonu zawodników klubu LUKS Boguszyce. Na uwagę zasługują również sukcesy reprezentantów klubu na Mistrzostwach Województwa w kategorii U-16:  Antonina Górska – złoty medal na 1000 metrów, Aleksandra Kuba – brązowy medal na 1000 metrów, Wiktor Magiera – srebrny medal na 600 metrów, na Mistrzostwach Międzywojewódzkich U-16: Iga Niezgoda – brązowy medal na 100 metrów, Antonina Górska – srebrny medal na 1000 metrów, Wiktor Magiera – złoty medal na 2000 metrów i złoto na 3000 metrów w biegu przełajowym.

Zawodniczkami klubu LUKS Boguszyce są także zawodniczki występujące w ka­tegorii U-20: uczennica Katolickiego Liceum im. św. Jana Pawła II – Martyna Karolczuk (na Mistrzostwach Polski U-20: 7 miejsce w finale 800 metrów i 7 miejsce z rekordem życiowym na dystansie 1500 metrów) oraz tegoroczna maturzystka – Aleksandra Ka­rolczuk 8 miejsce z rekordem życiowym na 3000 metrów).

W zawodach organizowanych przez Wojewódzkie Zrzeszenie Ludowych Zespołów Sportowych, Wiktor Magiera zdobył brązowy medal na 1500 metrów, zaś w Ogólno­polskich Igrzyskach LZS w Lekkoatletyce w biegu na 800 metrów Martyna Karolczuk zdobyła złoty medal, zaś w biegu na 1500 metrów zajęła 7 miejsce, w biegu na 3000 metrów medal brązowy wywalczyła Aleksandra Karolczuk.

Wyniki i postawa zawodników, w większości mieszkańców Rawy Mazowieckiej pozwala z optymizmem spojrzeć w przyszłość. Optymizm poparty jest także bardzo dobrymi wiadomościami z rawskiego ratusza. Bowiem, oto sportową społeczność Rawy Mazowieckiej obiegła wyczekiwana od pokoleń informacja, że wreszcie i nasze miasto będzie mieć własną bieżnię lekkoatletyczną. Dzięki temu wszyscy pasjonaci lekkiej atletyki będą mogli spełniać swoje marzenia biegowe, a nasze miasto Rawa Mazowiecka zyska kolejną atrakcję, z której będą mogli korzystać mieszkańcy miasta i okolic.

Pożyczka na cudze dane

Znajdź nas na KochamRawePLZobacz profil
Podziel się

About the author