Categories Miasto

Mieszkaniec Rawy jeździł bez prawka i z sądowym zakazem. Wpadł za kradzież w markecie

Policjanci ustalili sprawcę kradzieży w jednym z rawskich marketów. Teraz mieszkaniec Rawy odpowie za kierowanie bez uprawnień oraz niestosowanie się do orzeczonego przez sąd zakazu kierowania pojazdami.

PRZECZYTAJ: Mieszkaniec Rawy zatrzymany z ponad 2 kg amfetaminy>>>

O tym, że kradzież nie popłaca, przekonał się 42-letni mieszkaniec Rawy Mazowieckiej, który na początku października 2022 roku wyszedł z jednego z rawskich marketów nie płacąc za towar.

Po zgłoszeniu faktu na policję, sprawą zajął się funkcjonariusz wydziału prewencji.

Nagranie z monitoringu zarejestrowało jak sprawca wyjmuje miernik elektroniczny z opakowania, po czym chowa go do kieszeni, a karton odkłada w inne miejsce.

Przy kasie sklepowej zapłacił za drobne przedmioty, a z miernikiem w kieszeni wartości niespełna 50 złotych wyszedł ze sklepu.

Policjant na co dzień zajmujący się wykroczeniami oglądając nagranie z monitoringu skojarzył fakt, że kilka miesięcy wcześniej 42-latek był przez niego przesłuchiwany w sprawie kierowania pojazdem bez uprawnień.

Okazało się, że mieszkaniec Rawy tym razem również przyjechał autem do sklepu pomimo braku prawa jazdy oraz posiadając sądowy zakaz kierowania pojazdami.

Za popełnione wykroczenia otrzymał 2000 złotych kary, a za niestosowanie się do zakazu kierowania odpowie przed sądem za co grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Źródło: mł. asp. Agata Krawczyk KPP w Rawie

REKLAMA

 

Znajdź nas na KochamRawePLZobacz profil
Podziel się

About the author