Categories Powiat

Mieszkanka powiatu rawskiego w terenie zabudowanym jechała z prędkością 106 km/h

Policjanci z rawskiej “drogówki” zatrzymali prawo jazdy kierującej, która przekroczyła dozwoloną prędkość w obszarze zabudowanym o 56 km/h. Mieszkanka powiatu rawskiego straciła uprawnienia na 3 miesiące.

Funkcjonariusze ruchu drogowego rawskiej komendy Policji w ramach wojewódzkich działań ,,Prędkość”, które były prowadzone 18 marca 2022 roku, w Paprotni zatrzymali do kontroli pojazd, który poruszał się w obszarze zabudowanym z prędkością 106 km/h.

Za kierownicą pędzącego – stanowczo za szybko – auta, siedziała 38-letni mieszkanka powiatu rawskiego.

Za złamanie przepisów ruchu drogowego kierująca została ukarana mandatem w wysokości 1500 złotych i 10 punktami karnymi, ponadto mundurowi zatrzymali jej prawo jazdy na 3 miesiące.

To drugie prawo jazdy zatrzymane przez policjantów od początku roku na terenie powiatu rawskiego.

Zaostrzenie przepisów spowodowało znaczny spadek wykroczeń związanych z przekraczaniem prędkości.

Dla porównania w ubiegłym roku w tym samym czasie mundurowi zatrzymali 13 uprawnień za przekroczenie prędkości. W ramach piątkowych działań funkcjonariusze ujawnili 18 wykroczeń związanych z przekroczeniem prędkości. Policjanci apelują o „zdjęcie nogi z gazu”.

Pogoda szczególnie w okresie przejściowym potrafi być bardzo zmienna, a świecące słońce nie zawsze oznacza suchą nawierzchnię. Dlatego bezwzględnie należy przestrzegać ograniczeń oraz dostosować prędkość do panujących warunków. Zbyt szybka jazda to nie tylko ryzyko utraty prawa jazdy, ale także duże zagrożenie dla bezpieczeństwa wszystkich uczestników ruchu drogowego.

Źródło: mł. asp. Agata Krawczyk KPP w Rawie

Znajdź nas na KochamRawePLZobacz profil
Podziel się

About the author