Categories Miasto

Mieszkanka Rawy dała mu nocleg, a on ją okradł. Teraz grozi mu do 7,5 roku więzienia

Rawa Mazowiecka: Policjanci zatrzymali mężczyznę, który okradł z pieniędzy nowo poznaną kobietę. 42-latek zabrał z domu kobiety 1000 złotych. Funkcjonariusze jeszcze tego samego dnia zatrzymali amatora cudzych pieniędzy. Grozi mu kara do 7,5 roku pozbawienia wolności.

8 kwietnia 2024 roku do rawskiej komendy zgłosiła się 53-letnia mieszkanka Rawy Mazowieckiej, która poinformowała, że w nocy z niedzieli na poniedziałek przyszła do niej znajoma ze swoim kolegą.

Z uwagi na późną porę, mężczyzna ten nie miał jak wrócić do domu, dlatego też poprosili zgłaszająca o przenocowanie 42-latka. Kobieta postanowiła pomóc i zgodziła się. Następnego dnia rano, kiedy mężczyzna już wyszedł zauważyła, że z portfela zginęło jej 1000 złotych.

Z uwagi na to, że nikt inny nie mógł zabrać tych pieniędzy, zaczęła podejrzewać nowo poznanego 42-latka. Policjanci otrzymali od kobiety rysopis złodzieja.

Po niedługim czasie zauważyli siedzącego na ławce na jednej z ulic Rawy Mazowieckiej mężczyznę wyglądem przypominającego poszukiwanego amatora cudzej własności.

Mężczyzna zdążył już wydać pieniądze. Kupił sobie telefon komórkowy, artykuły spożywcze oraz kosmetyki. Teraz za kradzież odpowie przed sądem. Grozi mu kara do 7,5 roku pozbawienia wolności z uwagi na czyn popełniony w recydywie.

Zanim zaprosimy nieznajomą osobę do swojego mieszkania powinniśmy poważnie się nad tym zastanowić. Kobieta posłużyła dachem nad głową, a jej dobre chęci wykorzystał 42-latek okradając z pieniędzy.

Źródło: asp. Agata Krawczyk – KPP w Rawie Mazowieckiej

Ogłoszenia Rawa Mazowiecka
Ogłoszenia Rawa Mazowiecka
Znajdź nas na KochamRawePLZobacz profil
Podziel się

About the author