Categories Powiat Rawski

Pijany mieszkaniec Białej Rawskiej wymusił pierwszeństwo i jechał pod prąd

Kierujący oplem mieszkaniec Białej Rawskiej miał w organizmie blisko 3 promile alkoholu. Grozi mu kara do 2 lat pozbawienia wolności, wieloletni zakaz kierowania pojazdami oraz wysokie świadczenie pieniężne.

Zobacz OGŁOSZENIA DROBNE z gazety w Rawie

25 lutego 2023 roku przed północą policjant na co dzień pełniący służbę w Warszawie, w czasie wolnym jechał audi wraz ze swoją partnerką ulicami Białej Rawskiej.

Nagle na skrzyżowaniu Kościuszki i Kolejowej kierujący oplem wymusił im pierwszeństwo wyjeżdżając z drogi podporządkowanej. Kierująca audi kobieta musiała gwałtownie hamować, aby nie doszło do zdarzenia drogowego.

Jadąc za nim na kolejnym skrzyżowaniu zauważyli, że kierujący oplem wjeżdża w drogę ,,pod prąd”. To zachowanie wzbudziło podejrzenie, że kierowca może być nietrzeźwy.

Policjant nie zastanawiając się, uniemożliwił mężczyźnie dalsza jazdę, zatrzymując go i zabierając kluczyki. Jak się okazało, decyzja ta była jak najbardziej słuszna, bo mężczyzna był kompletnie pijany.

Mundurowy poinformował dyżurnego rawskiej komendy o całej sytuacji. Po zbadaniu mieszkańca Białej Rawskiej okazało się, że 45-latek ma w organizmie blisko 3 promile alkoholu.

Nieodpowiedzialny kierowca stracił prawo jazdy. Mężczyźnie grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności, wieloletni zakaz kierowania pojazdami oraz wysokie świadczenie pieniężne.

Źródło: Policja Rawa Mazowiecka

REKLAMA
Znajdź nas na KochamRawePLZobacz profil
Podziel się

About the author