Categories Powiat

Pościg za pijanym kierowcą w Białej Rawskiej. 29-latkowi grozi do 5 lat więzieni

Policjanci z wydziału kryminalnego rawskiej komendy namierzyli opla zafirę, którego kierujący wykonywał nieskoordynowane manewry na ulicach Białej Rawskiej. Po pościgu nietrzeźwego kierowcę zatrzymano.

Przy próbie zatrzymania pojazdu do kontroli, kierowca znacznie przyśpieszył nie reagując na wyraźne sygnały do zatrzymania. Po pościgu okazało się, że ujęty mężczyzna miał ponad dwa promile alkoholu w organizmie. Grozi mu teraz kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

Funkcjonariusze z wydziału kryminalnego komendy policji w Rawie Mazowieckiej otrzymali informację, iż po miejscowości Biała Rawska porusza się opel zafira, którego kierowca może być nietrzeźwy. Namierzyli opisany pojazd, którego kierujący swoim zachowaniem wzbudził w policjantach podejrzenie, iż może być nietrzeźwy.

Natychmiast podjęli próbę zatrzymania kierującego, który nie stosował się do wyraźnych sygnałów, obligujących go do zatrzymania. Swoim zachowaniem stwarzał zagrożenie dla innych uczestników ruchu.

Dynamiczne działania pościgowe oraz wykonany przez policjantów manewr blokujący zakończyły pościg. Za kierownicą siedział 29-letni mieszkaniec województwa mazowieckiego, który miał w organizmie ponad dwa promile alkoholu.

Amator jazdy na „podwójnym gazie” usłyszał już zarzuty. Prokurator wobec mężczyzny zastosował policyjny dozór połączony z innymi obowiązkami. Za popełnione czyny odpowie teraz przed sądem. Grozi mu kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

Małgorzata Lewandowska KPP w Rawie.

Znajdź nas na KochamRawePLZobacz profil
Podziel się

About the author