Categories Miasto

Przejścia dla pieszych i remonty ulic: Kolejowej, Łowickiej, Południowej, Ks. Skorupki, Krzywe Koło

Przebudowa przejść dla pieszych i ulic w Rawie Mazowieckiej kochamrawe ulica Skorupki Krzywe Koło w Rawie

Miasto dostało prawie 600 tys. dofinansowania na przebudowę przejść dla pieszych na ul. Kolejowej, Łowickiej i Południowej. Inwestycja zostanie zrealizowana też na ulicach: Ks. Skorupki i Krzywe Koło.

Powiat razem z miastem wyremontuje nawierzchnię ulic: Tomaszowskiej i Kościuszki. Docelowo powiat przeprowadzi też remont ulicy Fawornej i Konstytucji 3 Maja.

Burmistrz Rawy Piotr Irla podpisał właśnie umowę z Urzędem Wojewódzkim, na mocy której miasto dostanie 600 tys. zł dofinansowania na przebudowę przejść dla pieszych z dużymi fragmentami ulic: Kolejowej, Łowickiej i Południowej.

– Chcemy jeszcze w tym roku wyłonić wykonawcę, ale aby nie sparaliżować całkowicie ruchu w mieście, cały zakres prac na tych ulicach planujemy przeprowadzić w 2022 roku – mówi w rozmowie z KochamRawe.pl Piotr Irla burmistrz Rawy Mazowieckiej.

– Dostaliśmy też dofinansowanie na przejścia dla pieszych na ul. Ks. Skorupki i Krzywe Koło, dlatego w przyszłym roku będziemy chcieli również wyremontować cały ciąg drogowy od ulicy Warszawskiej do ul. Łowickiej – podkreśla burmistrz Irla.

Dzięki tym inwestycjom, poza rewitalizacją, najpóźniej w przyszłym roku zostanie wyremontowana nawierzchnia większości głównych ulic w centrum miasta.


Znajdź nas na KochamRawePLZobacz profil
Podziel się

About the author