Ogłoszenia Rawa gazeta Głos Rawy kocham Rawę
Categories Miasto

Rawscy tenisiści z medalami Mistrzostw Polski LZS

W dniach 16-17 października grupka tenisistów stołowych z rawskiego klubu w składzie: Laura Wille, Juliusz Wille, Igor Gierach, Wiktoria Wrzosek, Eliza Brzęczek, Katarzyna Gierach, Paweł Nowacki uczestniczyła w Mistrzostwach Polski Krajowego Zrzeszenia LZS, które zostały rozegrane w Centrum Rekreacyjno-sportowym w Luboniu.

Turniej ten przeprowadzono systemem pucharowym do dwóch przegranych spotkań z rozegraniem finału o pierwsze miejsce oraz turnieju pocieszenia o trzecie miejsce a wszyscy tenisiści i tenisiści rywalizowali w następujących kategoriach wiekowych: młodziczki/młodzicy, kadetki/kadeci, juniorki/juniorzy, młodzieżówki/młodzieżowcy.

Najlepiej spośród rawskich podopiecznych zaprezentowała się Wiktoria Wrzosek, która stanęła na najniższym stopniu podium, tym samym wywalczając brązowy medal MP LZS. Na 4 miejscu w tym turnieju w kategorii Młodzieżówek uplasowała się Eliza Brzęczek, której również udało się wywalczyć brązowy medal MP. Tuż za Elizą na miejscach 5-6 uplasowała się jej klubowa koleżanka Kasia Gierach.

Pozostałe osoby z rawskiego klubu wypadli następująco:

Młodziczki:

Laura Wille – miejsca 13-16

Młodzicy:

Juliusz Wille – miejsca 17-24

Kadeci:

Igor Gierach – miejsca 13-16

Młodzieżowcy:

Paweł Nowacki – miejsca 17-19.

Zwyczajem Mistrzostw Polski LZS co roku jest to, że po dekoracji najlepszych zawodników i zawodniczek w kategoriach wiekowych następuje dekoracja najlepszych klubów oraz województw startujących w danym turnieju. Polega to na tym punkty uzyskane przez zawodników we wszystkich grupach wiekowych zaliczane są następnie do klasyfikacji wojewódzkiej i klubowej.

W tym roku województwo łódzkie uplasowało się na 3 miejscu w klasyfikacji wojewódzkiej na 13 startujących województw.

Tym samym rawski klub powrócił z mistrzostw z 2 medalami MP.

Znajdź nas na KochamRawePLZobacz profil
Podziel się

About the author