Categories Powiat

Rawski szpital może być najnowocześniejszą placówką medyczną w regionie

– Chcę podziękować i wyrazić radość, że szpital nas łączy, że wokół działań zarządu powiatu rawskiego, dotyczących rozbudowy szpitala i pozyskiwania nowych środków, gromadzi się liczna grupa przyjaciół – mówił starosta rawski Józef Matysiak, podczas konferencji prasowej, w czasie której przekazano ufundowany przez rząd nowoczesny tomograf komputerowy o wartości 2,7 mln zł dla szpitala św. Ducha w Rawie Mazowieckiej.

– To dobry dzień dla Rawy i powiatu rawskiego – podkreślał podczas przekazania tomografu rawskiemu szpitalowi Tobiasz Bocheński, wojewoda łódzki. Wojewoda przypomniał, że aktualnie znajdujący się w szpitalu tomograf ma już 10 lat, jest wysłużony i może ulegać awariom. – Byłoby złą sytuacją, gdy sprzęt się zepsuł, a mieszkańcy powiatu rawskiego musieliby jeździć na badania do szpitali w Tomaszowie czy Skierniewicach – mówił wojewoda.

Tobiasz Bocheński podziękował również parlamentarzystom z naszej ziemi, staroście i dyrekcji szpitala, że zabiegają o pieniądze na ochronę zdrowia.

O tym jak ważne są inwestycje w rawskim szpitalu i wspólne działania na rzecz jego rozbudowy oraz doposażania w nowoczesny sprzęt mówił również poseł Robert Telus. Zaznaczył, że wszystkie te działania są podejmowane z myślą o mieszkańcach Rawy i powiatu rawskiego.

– Ten tomograf jest bardzo potrzebny – zauważył senator Rafał Ambrozik. – Jest to urządzenie bardzo nowoczesne i w bezpośredniej bliskości takiego tomografu w placówkach medycznych nie ma – dodał. Senator stwierdził również, że badania wykonywane tak nowoczesnym urządzeniem będą faktycznym, jakościowym skokiem w diagnostyce.

Magdalena Leszczyńska, dyrektor SP ZOZ w Rawie podkreśliła, że oczywiście bardzo istotny jest nowoczesny sprzęt i nowe budynki, ale jeszcze ważniejsza jest praca całego personelu lekarskiego, pielęgniarskiego i pomocniczego. Wszyscy oni każdego dnia pracują na rzecz pacjentów, starają się, aby ich praca była na jak najwyższym poziomie i każdy, kto potrzebuje skorzystać z pomocy zarówno w szpitalu jak i w przychodniach, potrzebną pomoc uzyskał. – W imieniu wszystkich pracowników i pacjentów serdecznie dziękuję za tak dużą pomoc i wsparcie naszego szpitala – podkreśliła dyrektor rawskiej placówki.

Starosta Józef Matysiak podziękował za tomograf oraz za wsparcie dla rawskiego szpitala: rządowi, parlamentarzystom ziemi rawskiej jak i samorządowcom z powiatu rawskiego – burmistrzom, wójtom i wszystkim rannym zarówno powiatowym jak i gminnym. Dzięki wspólnym działaniom aktualnie dobiega końca budowa nowoczesnego bloku operacyjnego przy szpitalu, który zostanie wyposażony w nowoczesny sprzęt. Pierwsi pacjenci będą mogli skorzystać z niego pod koniec marca tego roku.

– Obok bloku operacyjnego wybudowaliśmy też pomieszczenia na pracownie rezonansu magnetycznego. Mam nadzieję, że niebawem będziemy mogli gościć w Rawie pana wojewodę ponownie z czekiem na rezonans magnetyczny, który pacjentom powiatu rawskiego jest bardzo potrzebny. Liczę również na mocne wsparcie w tej kwestii parlamentarzystów ziemi rawskiej – mówił starosta Józef Matysiak.

– Szpital nas łączy. Szpital nas nie dzieli i to jest piękny przykład jak można wspólnie pracować dla dobra naszych mieszkańców – podkreślał Józef Matysiak.

Starosta podkreślił również, że władze powiatu ogłosiły już przetarg, w którym chcą wyłonić wykonawcę nowego pawilonu szpitalnego. Do nowego pawilonu zostałyby przeniesione niektóre oddziały z dotychczasowego budynku, zaś w stary budynku, po generalnym remoncie powstałby 30-łóżkowy oddział opieki długoterminowej i 10-łóżkowy oddział geriatrii.

Na nowy pawilon szpitala, którego budowa powinna ruszyć w najbliższych miesiącach, powiat rawski otrzymał 20 mln zł z rządowego funduszu „Polski Ład”. Rząd, wraz z samorządami, wspiera także budowę bloku operacyjnego.

– Już za chwile szpital rawski będzie jednym z najnowocześniejszych na terenie województwa łódzkiego – podsumował senator Ambrozik.

REKLAMA
Znajdź nas na KochamRawePLZobacz profil
Podziel się

About the author