Categories Powiat

Rawskie Centrum Zdrowia coraz bliżej. Powiat chce kupić budynek przy ul. Południowej

Powiat inwestuje w ochronę zdrowia i chce kupić budynek przy ul. Południowej (przy skrzyżowaniu ulic: Krakowskiej i Południowej) w Rawie Mazowieckiej. Pierwsi pacjenci mogliby skorzystać z usług medycznych w tym miejscu za około 1,5 roku.

– Przed nami nowe, duże zadanie inwestycyjne, którym jest utworzenie Rawskiego Centrum Zdrowia, a pierwszym krokiem do tego jest zakup budynku przy ul. Południowej (przy Centrum Handlowym Rawa-Mode – na zdjęciu) w Rawie i projekt jego adaptacji – wyjaśnia w rozmowie z portalem KochamRawe.pl Józef Matysiak, starosta rawski.

Józef Matysiak przyznaje, że w tym budynku w centrum Rawy i w bliskiej odległości od głównej siedziby szpitala, swoją siedzibę mogłyby znaleźć wszystkie poradnie i przychodnie szpitala św. Ducha.

Jeśli ta koncepcja by się nie sprawdziła, starosta bierze też pod uwagę utworzenie przy ul. Południowej Zakładu Opiekuńczo-Leczniczego.

– Trwają jeszcze prace koncepcyjne, ale bez względu na to jakie będzie ostateczne przeznaczenie tego budynku, to na pewno jego zakup z przeznaczeniem na usługi medyczne, bardzo usprawni pracę szpitala św. Ducha – podkreśla starosta Józef Matysiak.

– Jestem przekonany, że ta inwestycja jest jak najbardziej zasadna i potrzebna zarówno szpitalowi w Rawie, ale przede wszystkim mieszkańcom powiatu rawskiego, gdyż budynek można szybko zaadaptować i uruchomić w nim działalność – mówi Józef Matysiak.

Powierzchnia budynku przy ul. Południowej to prawie 1600 m. kw. W budżecie powiatu zaplanowano na ten cel 4 mln zł.

Podczas dzisiejszej sesji powiatowi radni ostatecznie zdecydują, czy zależy im na poprawie bazy lokalowej rawskiego szpitala i zwiększeniu dostępności do usług medycznych dla mieszkańców.

Pomimo kolejnych inwestycji w ochronę zdrowia, które konsekwentnie realizują władze powiatu rawskiego, mieszkańcy Rawy i okolic wciąż długo muszą czekać na wizytę u lekarzy specjalistów. Ta inwestycja na pewno poprawi dostępność do służby zdrowia dla mieszkańców ziemi rawskiej.

Dużo inwestycji na terenie Szpitala św. Ducha w Rawie

W marcu tego roku w Rawie Mazowieckiej został oddany do użytku nowoczesny blok operacyjny z oddziałem intensywnej terapii.

Powiat wybudował pracownię rezonansu magnetycznego – pomimo deklaracji premiera Mateusza Morawieckiego, złożonej wiosną tego roku, rezonans wciąż nie dotarł do szpitala w Rawie.

Niebawem rozpocznie się budowa nowego pawilonu szpitalnego z przeznaczeniem na diagnostykę endoskopową, oddział chirurgiczny oraz położniczo-ginekologiczny. Kilka miesięcy temu została podpisana umowa z wykonawcą tej inwestycji. Aktualnie trwa projektowanie tego 3-kondygnacyjnego nowego budynku szpitala.

Aktualnie, jak piszemy wyżej, władze powiatu chcą zakupić budynek przy Rawa-Mode także z przeznaczeniem na usługi lecznicze.

ubezpieczenia Rawa Mazowiecka
REKLAMA
Znajdź nas na KochamRawePLZobacz profil
Podziel się

About the author