Categories Powiat

Regnów: Kompleks boisk. Bieżnia w budowie. Wodociąg niebawem [zdjęcia i wideo]

Najprawdopodobniej pod koniec kwietnia zostanie oficjalnie oddany do użytku przebudowany i rozbudowany kompleks sportowy w Regnowie. Aktualnie budowana jest bieżnia. Przed władzami gminy także inne duże inwestycje infrastrukturalne m.in. wymiana wodociągu.

W ubiegłym roku zostały wykonane prace związane z budową boisk ze sztuczną nawierzchnią w Regnowie. Dzięki tej inwestycji miejscowość może się pochwalić nowoczesnym kompleksem boisk zewnętrznych, na których można uprawiać praktycznie wszystkie dyscypliny.

W Regnowie trwa budowa bieżni.

Aktualnie trwa budowa drugiej części bieżni. Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem i dopisze pogoda, to pod koniec kwietnia lub na początku maja odbędzie się oficjalne otwarcie całego kompleksu sportowego, który już cieszy oczy mieszkańców – zwłaszcza tych, którzy lubią aktywność fizyczną i oczywiście uczniów regnowskiej podstawówki, którzy będą mogli trenować na tak pięknych boiskach.

– Mam nadzieję, że w najbliższym czasie będziemy mogli rozpocząć realizację dwóch dużych inwestycji wodociągowych w Regnowie i w Podskarbicach Szlacheckich. Przygotowujemy również plan funkcjonalno-użytkowy na przydomowe oczyszczalnie ścieków i czekamy co z naszymi wnioskami na dofinansowanie innych inwestycji, głównie drogowych, które chcielibyśmy zrealizować na terenie naszej gminy – tłumaczy Mariusz Cheba, wójt gminy Regnów w rozmowie z „KochamRawe.pl – magazyn opinii”.

– Inwestycje, które zaplanowaliśmy na ten rok na terenie gminy będą nie tylko drogie, ale i skomplikowane. Momentami mogą być również uciążliwe dla naszych mieszkańców, za co z góry serdecznie przepraszam. Inwestycje wodociągowe musimy jednak zrealizować, aby zapewnić wszystkim mieszkańcom niezakłócone dostawy wody – przyznaje wójt Mariusz Cheba.

Na wymianę wodociągu w Regnowie o długości ponad 5,5 km gmina otrzymała dotację w wysokości blisko 3 mln zł z programu „Polski Ład”.

Jak zaznacza wójt Mariusz Cheba, inwestycja ta jest tak istotna do zrealizowania, ponieważ cała gmina jest zaopatrywana w wodę z jednego ujęcia. Gdyby doszło do awarii wysłużonego wodociągu w Regnowie, znaczna część gminy byłaby pozbawiona dostaw wody.

Władze gminy przygotowują się też do budowy drugiej Stacji Uzdatniania Wody na terenie gminy – najprawdopodobniej w Rylsku Dużym.

Ogłoszenia gazeta Kocham Rawę

 

Znajdź nas na KochamRawePLZobacz profil
Podziel się

About the author