Ogłoszenia Rawa gazeta Głos Rawy kocham Rawę
Categories Bez kategorii

Rozwijamy (się) w Rawie Mazowieckiej

Rozwijamy to nowe miejsce na mapie Rawy Mazowieckiej. Powstało z myślą o rozwoju dzieci i młodzieży z naszego miasta. Mieszcząca się na al. Konstytucji 3 Maja 9b strefa rozwoju i zabawy dopiero rozwija skrzydła, a już czynnie bierze udział w życiu naszych mieszkańców.

Założycielka – Paula Socha to pedagog, matematyk, trener i coach. Od lat aktywna działaczka z naszego miasta zajmowała się tworzeniem i realizowaniem projektów edukacyjnych dla studentów. Po powrocie do miasta postanowiła skupić się na wyrównywaniu szans w edukacji i rozwoju pasji dzieci i młodzieży. Połączyła nauczycieli, korepetytorów i pasjonatów do stworzenia miejsca przyjaznego dla każdego młodego człowieka.

W ofercie dla najmłodszych można znaleźć zajęcia z sensoryki, arteterapii czy muzyczno-ruchowe. Najmłodsi do 3 lat uczestniczą w zajęciach z rodzicami. Po wszystkich zajęciach dzieci mogą odpocząć i pobawić się w sali z zabawkami, w której nie brakuje uwielbianych przez dzieci kącików do schowania jak namiot, kokon, zamykany fotel, czy minibasen z piłeczkami. Dla starszych poza korepetycjami ze wszystkich przedmiotów, na wszystkich poziomach czekają zajęcia językowe nastawione na mówienie, do czego specjalnie przygotowano salę z huśtawkami, leżakami, zajęcia kreatywno-manualne, szachy, programowanie, koła zainteresowań. Ciekawym pomysłem są zajęcia dotyczące ćwiczenia koncentracji i metod nauki, które ruszają od października. Dla niezdecydowanej młodzieży czekają konsultacje na podstawie testów BrainCore, dzięki którym mogą odkryć swoje talenty, przyzwyczajenia, dowiedzieć się jak zadbać o swój rozwój i w którym kierunku podążać.  Zadbano także o rozwój uczniów z trudnościami – w Rozwijamy można skorzystać z terapii ręki czy zajęć rewalidacyjnych. W weekend sala do rozwoju zmienia się w salę do zabawy, bowiem odbywają się tam także urodziny. Kreatywne animatorki zaproponowały kilka tematów do wyboru, a oglądając filmiki na profilu nie da się ukryć, że jest tam wiele zabawy i uśmiechu.

W Rozwijamy odbywały się już półkolonie oraz warsztaty dla młodzieży „Odkryj swój talent” współorganizowane przez Młodzieżową Radę Miasta Rawa Mazowiecka. Z prowadzącymi można było się także spotkać podczas wielu akcji prowadzonych przez Miejską Bibliotekę Publiczną w Rawie Mazowieckiej, gdzie wykonywały z dziećmi zakładki, gniotki, warkoczyki, balony i tatuaże. Widząc sale, w których nie króluje wielka tablica ani szkolne ławki widać, że najważniejszy jest komfort, pozytywne nastawienie i zadowolenie wszystkich uczestników. Polecamy obserwować ich kreatywne działania i korzystać z szerokiej oferty.

Rozwijamy Paula Socha

ul. Konstytucji 3-go Maja 9B
96-200 Rawa Mazowiecka
tel. 575-914-120
www.rozwijamy.org
Fb/ rozwijamy
IG/ rozwijamy.rawa

Artykuł sponsorowany

Znajdź nas na KochamRawePLZobacz profil
Podziel się

About the author