ubezpieczenia Rawa Mazowiecka
Categories Powiat

Szczepienia przeciw Covid 19 w Rawie Mazowieckiej. Nową szczepionkę przyjęło już 100 rawian

Przychodnia Rawa Mazowiecka ulica Niepodległości kochamrawe

100 rawian przyjęło już dobrowolne i darmowe szczepionki przeciw COVID 19 w Przychodni Podstawowej Opieki Zdrowotnej przy ul. Niepodległości 8 w Rawie Mazowieckiej, należącej do SPZOZ. Mogą z nich skorzystać zarówno ci, którzy wcześniej się szczepili (dawka przypominająca), jak i osoby, które nie przyjmowały dotąd żadnego preparatu powstrzymującego koronawirusa. Chętni mogą skontaktować się z Przychodnią POZ i umówić na szczepienie.

ZOBACZ: Ogłoszenia Rawa Mazowiecka

Ministerstwo Zdrowia już na początku grudnia ubiegłego roku rozpoczęło proces wystawiania skierowań na szczepienie. Dotąd jednak brakowało na rynku szczepionek.

Szczepienia przeciw Covid 19 w Rawie Mazowieckiej

– W grudniu zaszczepiliśmy 30 pacjentów, ponieważ tyle dawek szczepionki otrzymaliśmy, z kolei w styczniu zaszczepiliśmy 75 pacjentów, ale mamy już zapisanych kolejnych 25 pacjentów. Teraz czekamy na kolejny sygnał od NFZ, żeby móc zamówić kolejne dawki szczepionki – mówi Małgorzata Leszczyńska, dyrektorka SPZOZ.

Program WOŚP w Rawie Mazowieckiej

Zgodnie z zaleceniami MZ w tym sezonie bezpłatnie podawana jest szczepionka Nuvaxovid XBB 1.5 (firmy Novavax). Można ją przyjąć w ramach podstawowego szczepienia albo jako dawkę przypominającą.

Nuvaxodix jest dla osób, które ukończyły 12 lat i

  • wcześniej nie szczepiły się przeciw COVID-19,
  • szczepiły się przeciw COVID-19, ale od ostatniego szczepienia upłynęło co najmniej 6 miesięcy.

Osoby, które jeszcze nie szczepiły się przeciw COVID-19 powinny przyjąć jednak 2 dawki szczepionki w odstępie minimum 3 tygodni, aby preparat był w pełni skuteczny.

Posłuchaj: Podcast KochamRawe.pl rozmowa ze starostą Józefem Matysiakiem

Specjaliści szczególnie zalecają przyjęcie szczepionki Nuvaxovid jako kolejnej dawki przypominającej osobom z tzw. grup ryzyka czyli osób:

  • w wieku powyżej 60 lat,
  • w wieku powyżej 12 lat z niedoborami odporności lub chorobami współistniejącymi zwiększającymi ryzyko ciężkiego przebiegu COVID-19.
  • które pracują w dużych skupiskach lub mają stały kontakt w wieloma klientami np. w sklepie, przy kasie etc.

Jak się zapisać na szczepienie w Rawie Mazowieckiej?

Wystarczy zadzwonić na rejestrację (+48) 46 814 20 65 (pn – pt 8.00 – 18.00) i zgłosić chęć zaszczepienia. Tutaj pacjenci uzyskają wszelkie możliwe informacje na temat szczepienia, umówią się na konkretną godzinę, unikną niepotrzebnego stania w kolejkach.

Szkoły Powiatu Rawskiego w Rankingu Perspektyw

Ogłoszenia Rawa Mazowiecka
Ogłoszenia Rawa Mazowiecka
Znajdź nas na KochamRawePLZobacz profil
Podziel się

About the author