Categories Powiat

W miniony weekend 42 osoby przekroczyły prędkość na drogach w powiecie rawskim

Funkcjonariusze ruchu drogowego z komendy Policji w Rawie przez weekend zatrzymali do kontroli 42 kierowców, którzy przekroczyli obowiązujące limity prędkości.

Minionego weekendu policjanci ruchu drogowego z rawskiej komendy interweniowali wobec 42 kierowców, którzy przekroczyli prędkość. Wiosenna, słoneczna pogoda sprawia, że wielu kierowców zapomniało o obowiązujących ograniczeniach prędkości.

Funkcjonariusze najczęściej słyszą, że przyczyną zbyt szybkiej jazdy jest pośpiech, nerwy, pilna sprawa do załatwienia i mnóstwo kilometrów do celu.

Pomimo wysokich kar za przekraczanie prędkości, policjanci wciąż zatrzymują kierujących pędzących na złamanie karku. Tylko w ten weekend mundurowi ujawnili 55 wykroczeń popełnionych przez kierujących z czego 42 wykroczenia były to przekroczenia dopuszczalnych prędkości.

Mandaty w kwotach 1000 złotych niestety stają się normą.

W sobotę, 23 kwietnia 2022 roku po godz. 12.00 policjanci ruchu drogowego zatrzymali do kontroli opla astrę, którego kierowca jadąc w terenie zabudowanym, przekroczył dozwoloną prędkość o 44 km/h.

W związku z popełnionym wykroczeniem, 30-latek został ukarany mandatem w wysokości 1000 złotych. Kolejnego dnia, inny kierujący na drodze wojewódzkiej 725 w Krukówce, również przekroczył dopuszczalną prędkość o ponad 44 km/h.

Mundurowi ukarali 62-latka kierującego lexusem mandatem w wysokości 1000 złotych.

Policjanci apelują do wszystkich uczestników ruchu drogowego o zachowanie szczególnej ostrożności i stosowanie się do obowiązujących przepisów. Bez względu na to, jakim środkiem transportu się poruszamy, wszyscy chcemy tego samego – bezpiecznie dojechać do celu.

Źródło: Policja Rawa Mazowiecka

Znajdź nas na KochamRawePLZobacz profil
Podziel się

About the author