Ogłoszenia Rawa gazeta Głos Rawy kocham Rawę
Categories Powiat

W Rawie Mazowieckiej powstanie nowoczesna pracownia rezonansu magnetycznego

Starosta rawski Józef Matysiak zapowiada, że pracownia rezonansu magnetycznego przy szpitalu Św. Ducha w Rawie Mazowieckiej powstanie w przeciągu najbliższego roku, a koszt inwestycji wyniesie ok. 2 mln zł.

Na wtorkowym (17.05) posiedzeniu Zarząd Powiatu Rawskiego podjął decyzję o rozpoczęciu budowy budynku, w którym będzie mieściła się pracownia rezonansu magnetycznego.

Środki finansowe będą pochodzić w części z ugody ze Spółką Szpitale Powiatowe w Łasku (dawniej Centrum Dializa z Sosnowca), w ramach której pozyskano 4 mln zł (po 2 mln zł Powiat i SPZOZ).

To nie jedyna inwestycja władze powiatu rawskiego w rawski szpital.

Z inicjatywy starostwa, przy wsparciu wszystkich miast i gmin powiatu rawskiego oraz rządu, powstaje właśnie dwukondygnacyjny blok operacyjny z trzema salami operacyjnymi wyposażonymi w nowoczesny sprzęt.

Władze powiatu rawskiego zabiegają też o pozyskanie dotacji z „Polskiego Ładu” na budowę kolejnego skrzydła szpitala. Tum razem chodzi o trzykondygnacyjny budynek o powierzchni ok. 2 tys. m kw. Dzięki tej inwestycji w rawskim szpitalu można by utworzyć oddziały: geriatrii i intensywnej opieki medycznej.

– Aby stworzyć te oddziały niezbędne jest nowego pawilonu, do którego byśmy wprowadzili chirurgię i ginekologię z położnictwem, a na parterze umiejscowiona byłaby diagnostyka i chirurgia jednodniowego pobytu – opisuje nowe przedsięwzięcie Józef Matysiak, starosta rawski.

Więcej przeczytasz tutaj i wysłuchasz w poniższym wideo

Znajdź nas na KochamRawePLZobacz profil
Podziel się

About the author