Categories Miasto

Walentynki w rawskiej bibliotece, czyli miłosna promocja czytelnistwa

Miejska Biblioteka Publiczna w Rawie Mazowieckiej obchody święta zakochanych rozpoczęła już w piątek, 13 lutego. Przygotowano atrakcje zarówno dla małych, jak i dorosłych czytelników.

Oddział dla dzieci przystroiły czerwone baloniki w kształcie serduszek, które unosiły się nad regałami pełnymi książek.

Na małych czytelników czekały serduszkowe lizaczki i biblioteczne zakładki.

Zbigniew Pacho, dyrektor Miejskiej Biblioteki Publicznej w Rawie Maz.
Zbigniew Pacho, dyrektor Miejskiej Biblioteki Publicznej w Rawie Maz.

Wyjątkową niespodzianką był spektakl teatralny Teatru Arlekin. Urocze przedstawienie „O księciu nieśmiałym i śmiałej księżniczce” cieszyło się dużym zainteresowaniem widzów. Można było je obejrzeć oczywiście on-line.

Bibliotekarki przygotowały także książkowe, tematyczne „polecanki”.

Klub Przyjaciół Misia Uszatka także działa w tym miesiącu w miłosnych klimatach. Do „Uszatkowego Pudełka” trafiają pokolorowane przez dzieci serduszka. Biblioteka wciąż czeka na serduszkowe prace plastyczne. Wszystkie buźki walentynkowych kotków zostaną pod koniec lutego zaprezentowane na bibliotecznej wystawie.

Bibliotekarze nie zapomnieli również o dorosłych czytelnikach. Na nich czekały czekoladowe serca, a także biblioteczne zakładki do książek.

Na swoim facebook’owym profilu biblioteka już od początku lutego polecała najlepsze literackie #RomanseWszechczasów. W wypożyczalni natomiast przygotowano wystawkę książek z czerwonymi okładkami. Codziennie zmieniała ona swoją formę, ponieważ czytelnicy chętnie zabierali wybrane pozycje do domu.

fot. A. Kraćkowska

Znajdź nas na KochamRawePLZobacz profil
Podziel się

About the author