ubezpieczenia Rawa Mazowiecka Dorota Bakalarska
Categories Powiat

Wólka Lesiewska: Policjant po służbie zatrzymał pijanego kierowcę, który miał 3,8 promila

Spostrzegawczość oraz szybka reakcja policjanta z wydziału kryminalnego rawskiej komendy zakończyła podróż pijanego kierowcy. Funkcjonariusz w czasie wolnym od służby jechał z rodziną i w Wólce Lesiewskiej zatrzymał kierującego fordem, który miał 3,8 promila alkoholu w organizmie.

W sobotnie popołudnie 25 czerwca 2022 roku policjant z wydziału kryminalnego rawskiej komendy w czasie wolnym od służby jechał z rodziną samochodem Zwrócił uwagę, że jadący przed nim ford focus nie trzyma prostego toru jazdy.

Pojazd gwałtownie przyspieszał, po czym znowu zwalniał bez widocznej przyczyny.

Gdy kierujący fordem dojechał do skrzyżowania w Wólce Lesiewskiej i zatrzymał się, policjant jadący za nim podbiegł do niego, wyciągnął kluczyki ze stacyjki i natychmiast poinformował dyżurnego o zaistniałej sytuacji.

Od 48-letniego mieszkańca gminy Biała Rawska wyczuwalny był silny zapach alkoholu.

Niestety pomimo tego mężczyzna chciał kontynuować dalszą jazdę.

Do przyjazdu patrolu ruchu drogowego funkcjonariusz pilnował 48-latka.

Badanie trzeźwości wykazało u kierującego fordem aż 3,8 promila alkoholu w organizmie.

Policjanci zatrzymali prawo jazdy kierowcy, a auto odholowali na parking policyjny. Mężczyźnie grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności, utrata prawa jazdy oraz wysoka grzywna.

Pamiętajmy, że każda ilość wypitego alkoholu obniża koncentrację, zmniejsza szybkość reakcji oraz powoduje błędną ocenę odległości i prędkości. Pijany kierowca jest zagrożeniem dla siebie i innych uczestników ruchu drogowego. Reakcja policjanta, który nawet poza służbą zachował czujność, być może pozwoliła uniknąć tragedii na drodze.

Źródło: mł. asp. Agata Krawczyk KPP w Rawie

Znajdź nas na KochamRawePLZobacz profil
Podziel się

About the author