Categories Miasto

Wypadek na ul. Targowej w Rawie i nieodpowiedzialny motocyklista w Starej Wsi

Kierująca audi A-4 skręcając na parking marketu nie ustąpiła pierwszeństwa przejazdu, doprowadzając do zderzenia z kierującym motocyklem suzuki. Motocyklista trafił do szpitala. Zaś w Starej Wsi policjanci zatrzymali nietrzeźwego motocyklistę bez uprawnień i bez kasku. Ale to nie jedyne jego “przewinienia”.

Wypadek na ul. Targowej w Rawie Mazowieckiej

Rawscy policjanci pod nadzorem prokuratora wyjaśniają okoliczności wypadku, w wyniku którego motocyklista z obrażeniami ciała został przewieziony do szpitala. Apelujemy o ostrożność.

7 czerwca 2021 roku około godziny 13:45 dyżurny rawskiej komendy policji otrzymał zgłoszenie o wypadku z udziałem motocyklisty.

Do zdarzenia doszło w Rawie Mazowieckiej na ulicy Targowej.

Policjanci skierowani na miejsce wstępnie ustalili, że 26-letnia kierująca audi A4, skręcając w lewo ,na skrzyżowaniu z drogą dojazdową do parkingu jednego z marketów nie ustąpiła pierwszeństwa przejazdu 33-latkowi kierującemu motocyklem suzuki.

W wyniku zderzenia obrażeń ciała doznał motocyklista, który przewieziony został do Szpitala w Skierniewicach.

Pracujący na miejscu śledczy przesłuchali świadków zdarzenia, wykonali oględziny miejsca zdarzenia oraz pojazdów biorących w nim udział.

Nietrzeźwy motocyklista z pasażerką w Starej Wsi

7 czerwca 2021 roku około godziny 9:50 w miejscowości Stara Wieś, w gminie Biała Rawska policjanci „drogówki” zauważyli motocykl, którym podróżowały dwie osoby nie używające kasków bezpieczeństwa.

Funkcjonariusze zatrzymali do kontroli kierującego jednośladem 21-letniego mieszkańca powiatu rawskiego.

Uwagę mundurowych zwrócił stan trzeźwości kierującego i jego pasażerki.

Badanie wykazało u mężczyzny blisko 2 promile alkoholu, a u 20-latki ponad 2 promile alkoholu.

Motocykl, którym poruszała się para nie był zarejestrowany. 21-latek przyznał, że nie posiada również opłaconej polisy obowiązkowego ubezpieczenia od odpowiedzialności cywilnej.

Po sprawdzeniu w policyjnych bazach danych okazało się, że kierujący nigdy nie posiadał uprawnień do kierowania, a sąd już trzy razy wydawał zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych. Stan techniczny motocykla zagrażał bezpieczeństwu w ruchu drogowym, oraz naruszał przepisy związane z ochroną środowiska.

Jednoślad posiadał również liczne braki, nie posiadał tłumika, kierunkowskazów, prędkościomierza oraz drogomierza, a oświetlenie jakie posiadał było niesprawne.

Kolejnym wykroczeniem było przewożenie pasażera bez kasku ochronnego oraz w stanie nietrzeźwości.

20-letnia pasażerka została ukarana mandatem karnym w wysokości 100 złotych za nieużywanie kasku ochronnego. Mężczyzna za swoje przewinienia odpowie przed sądem.

Za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności.

Policja apeluje o uwagę i ostrożność.

Źródło: Komenda Powiatowa Policji w Rawie Mazowieckiej.

Znajdź nas na KochamRawePLZobacz profil
Podziel się

About the author