Categories Powiat

Wyścig kolarski Hotel Ossa Tour by Plus rozpocznie sezon rowerowy w Polsce

Na drogach Powiatu Rawskiego rozpocznie się sezon rowerowy w Polsce. W dniach 18-19 kwietnia odbędzie się pierwszy wyścig kolarski Hotel Ossa Tour by Plus. Impreza adresowana jest zarówno dla profesjonalistów jak i amatorów kolarstwa. Ma to być również rodzinny piknik dla całej społeczności Powiatu Rawskiego.

W miniony piątek odbyło się spotkanie organizacyjne przedstawicieli Hotelu Ossa z samorządowcami z terenu powiatu rawskiego oraz służbami mundurowymi, dotyczące organizacji, przebiegu i zabezpieczenia wyścigu Hotel Ossa Tour by Plus, zaplanowanego na 18-19 kwietnia tego roku.

– Już w ubiegłym roku przymierzaliśmy się do organizacji tego wyścigu po drogach Powiatu Rawskiego. Ze względów organizacyjnych wyścig nie doszedł do skutku, ale w kwietniu tego roku, ta duża impreza, skierowana do wszystkich fanów kolarstwa, na terenie Powiatu Rawskiego się odbędzie – informuje Józef Matysiak, starosta powiatu rawskiego.

– Projekt ten jest pokłosiem naszej wizji promocji miejsca turystycznego, które do tej pory w percepcji turystów właściwie nie istniało. Chodzi oczywiście też o promocję samego Hotelu Ossa – tłumaczy Tomasz Wierczewski, prezes Hotelu Ossa. – Chcemy, aby nasz wyścig inaugurował sezon rowerowy i rozpoczynał cykl podobnych wyścigów odbywających się w różnych miejscach w Polsce.

Wierczewski podkreśla, ze chciałby, aby ten wyścig już na stałe zagościł w Powiecie Rawskim i odbywał się cyklicznie. Jest także przekonany, że z czasem, przy kolejnych edycjach, wszyscy fani kolarstwa w Polsce przekonają się, iż sezon rowerowy zaczyna się w Ossie.

Do Ossy na organizowany wyścig przyjadą czołowi polscy zawodnicy sportów rowerowych oraz gwiazdy Polsatu, gdyż Telewizja Polsat będzie patronować temu wydarzeniu. Ma nie zabraknąć atrakcji zarówno dla fanów sportów rowerowych – również amatorów, jak i mieszkańców Powiatu Rawskiego.

Wydarzenie ma mieć przede wszystkim charakter imprezy rodzinnej. Ma to być przede wszystkim piknik rodzinny dla każdego, kto będzie chciał w dniach 18-19 kwietnia pojawić się w Ossie, bez względu na to czy jeździ rowerem, czy też nie.

Podczas wyścigu swój potencjał turystyczny i kulturalny będą mogły zaprezentować gminy z naszego powiatu m.in. wioski tematyczne.

Twarzą wyścigu Hotel Ossa Tour by Plus będzie Maciej Bodnar – polski kolarz szosowy, zawodnik należącej do dywizji UCI WorldTeams drużyny Bora-Hansgrohe. Mistrz i reprezentant Polski, specjalizuje w się jeździe indywidualnej na czas. Olimpijczyk z Londynu i Rio de Janeiro, wicemistrz Europy w jeździe indywidualnej na czas.

Jak wydać powieść? Gdzie wydać książkę? WydawnictwoAutorskie.pl współpraca

Znajdź nas na KochamRawePLZobacz profil
Podziel się

About the author