Categories Miasto

XII Festiwal Triathlonu w Rawie Mazowieckiej już w ten weekend (31.07-1.08)

Mistrzostwa Polski, Olimpiady, a także zawody dla Amatorów w Triathlonie organizowane są w Rawie od 2010 r. W najbliższy weekend zawody triathlonowe odbędą się już po raz 12. Dwudniowe zawody triathlonowe to ważne wydarzenie sportowe.

Festiwal Triathlonu w Rawie Mazowieckiej odbędzie się w najbliższy weekend 31 lipca – 1 sierpnia.

Dwa dni zagwarantują niesamowite emocje i rywalizację na najwyższym sportowym poziomie.

Rawa Mazowiecka będzie areną zmagań o randze Mistrzostw Polski w Triathlonie w każdej kategorii wiekowej, a zawody będą kwalifikacją do zbliżających się Mistrzostw Eu-ropy. Zawodnicy rywalizować będą na dystansie sprinterskim (750 metrów pływania, 20 ki-lometrów jazdy na rowerze i 5 kilometrów biegu).

Trasa została tak wyznaczona, aby obecni na trasie kibice mieli możliwość obserwowania najlepszych triathlonistów na każdym etapie.

W sobotę (31 lipca) od godziny 8:00 rozpocznie się walka o medale Mistrzostw Polski w Triathlonie super sprint w ramach Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży. Tego dnia odbędzie się również start Elity.

Niedziela (1 sierpnia) przyniesie zmagania zawodników AgeGroup w Mistrzostwach Polski w Triathlonie na dystansie sprinterskim, gdzie zapisanych jest wielu zawodników a naszego miasta, którzy również będą walczyć o kwalifikacje na Mistrzostwa Europy. W niedzielę odbędą się również starty sztafetowe.

Triathlon to dynamicznie rozwijająca się dyscyplina olimpijska. Również w Rawie Mazowieckiej jest coraz większa liczba triathlonistów, którzy aktywnie trenują biegi, pływanie i jazdę na rowerze. Jak co roku dla naszych mieszkańców zorganizowane zostaną Mistrzostwa Rawy Mazowieckiej w Triathlonie.

W ramach imprez towarzyszących zorganizowane zostanie Zlot FoodTrucków.

Miasteczko foodtruckowe powstanie już w piątek 30 lipca i będzie nam towarzyszyć do niedzieli. Każdy będzie mógł spróbować kuchni z wielu zakątków świata. Wśród kilkunastu samochodów znajdziemy ofertę ze słodkościami. Będziemy mogli również spróbować kuchni japońskiej, wietnamskiej, amerykańskiej, greckiej, a nawet karaibskiej. Dla młodzieży przygotowana zostanie strefa rozrywki, w której będzie można zagrać m.in. w old-school’owe cymbergaje, spędzić czas na dmuchańcach, a także sprawdzić swoją siłę na siłowych maszynach.

W sobotę 30 lipca po raz kolejny zawita do Rawy Holy Festiwal – Święto Kolorów, które również cieszy się dużym zainteresowaniem młodzieży. Kolorowe twarze na pewno ubarwią i uatrakcyjnią najbliższy wakacyjny weekend.

*Materiał powstał przy współpracy z Urzędem Miasta Rawa Mazowiecka

Znajdź nas na KochamRawePLZobacz profil
Podziel się

About the author