Categories Miasto Rawa Mazowiecka

YOFC PL zatrudni w Rawie Mazowieckiej kilkaset osób

Światowy lider w produkcji światłowodów i kabli optycznych od kilku miesięcy przygotowuje się do uruchomienia produkcji w Rawie Mazowieckiej. Docelowo chce zatrudnić nawet 500 osób.

Firma Yangtze Optical Fibre and Cable (Poland) Sp. z o. o. kupiła w tym roku halę przy ul. Opoczyńskiej w Rawie Mazowieckiej. Zamierza w niej produkować kable światłowodowe, które trafią na rynek europejski.

Na koniec 2022 roku w firmie ma pracować 200 osób, a do końca 2024 roku produkcją światłowodów w rawskim zakładzie może zajmować się nawet 500 pracowników.

Przedstawiciele firmy już teraz rekrutują osoby chcące pracować w rawskim zakładzie. Jak zapewniają, są w stanie przeszkolić i wdrożyć do produkcji niemal każdego. Mają świadomość, że jest to stosunkowo młoda branża i trudno będzie im znaleźć na naszym rynku wykwalifikowanych i doświadczonych pracowników.

Aktualnie hala przy ulicy Opoczyńskiej jest jeszcze całkowicie pusta. Niebawem ma się to jednak zmienić. Aktualnie do Polski płyną maszyny służące do produkcji kabli światłowodowych. W listopadzie rozpocznie się ich montaż. Testowa produkcja została zaplanowana na początek nowego roku, a w lutym prawdopodobnie ruszy już właściwa produkcja.

Na przestrzeni najbliższych dwóch lat firma chce rozbudować aktualną halę produkcyjną, podwajając jej powierzchnię.

Grupa YOFC aktualnie ma ok. 15% światowej produkcji światłowodów. W samej Europie ok. 10%. Dzięki produkcji w rawskim zakładzie ma podnieść swój udział w europejskim rynku również do 15%. Zarząd firmy widzi ogromny potencjał w europejskim rynku światłowodowym, dlatego planuje duże inwestycje w naszym mieście, skąd światłowód będzie trafiał do państw starego kontynentu.

Dlaczego YOFC wybrało właśnie Rawę Mazowiecką?

Przedstawiciele firmy na początku tego roku odwiedzili około 30 różnych lokalizacji w całej Polsce.

Jak w rozmowie z KochamRawe.pl zdradził zastępca dyrektora generalnego rawskiej spółki, zadecydowało wiele czynników, przede wszystkim lokalizacja i już gotowa hala produkcyjna, którą można bardzo szybko zaadaptować oraz rozbudować, jak również wsparcie ze strony władz miasta oraz Łódzkiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej.

Firma liczy także na współpracę z lokalnym biznesem oraz kooperacje na różnych poziomach. Dyrekcja spółki chce również bardzo aktywnie włączyć się w życie naszej lokalnej, rawskiej społeczności, aby jak najszybciej móc się z nią zintegrować.

RS

Ubezpieczenia i Kredyty Rawa Mazowiecka ul. Warszawska 6 (przy ul. Miłej). Tel. 507 72 98 01.
Ubezpieczenia i Kredyty Rawa Mazowiecka ul. Warszawska 6 (przy ul. Miłej). Tel. 507 72 98 01.       (reklama)
Znajdź nas na KochamRawePLZobacz profil
Podziel się

About the author